Denizli Mesleki Eğitim Fuarına Hazırlanıyor

Denizli de 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılacak olan "Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı” planlanması yapıldı.
2019-05-22 19:13:55

Denizli'de  Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarına Hazırlanıyor

Denizli de 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılacak olan "Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı” planlanması yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapılan toplantıya Şube Müdürü Erdinç Akkaya, Merkezefendi ve Pamukkale ilçesinde bulunan mesleki ve teknik anadolu lisesi müdürleri, GEKA ve Yeşilay Danışmanlık Merkezinden yetkililer katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “2023 Vizyonunda yer alan Mesleki Eğitime verilen önemin artırılması yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda geniş çaplı “Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim” fuarı planlaması için bir araya geldik. Mesleki eğitim ülkemizin geleceğidir. Sizlerle birlikte mesleki eğitimde iyi bir yol kat edebilirsek Türkiye’nin önünü açarız. Ufkumuzu biraz daha aşıp atölye şeflerimizle, öğretmenlerimizle, sivil toplum örgütlerimizle ve hayırseverlerimizle birlikte daha ileriyi görmemiz gerekiyor. Hep birlikte mesleki eğitim üzerinde yoğunlaşmamız gerekiyor. İşbirliği protokollerini kullanarak çocuklarımızın eğitim öğretimlerini en üst düzeyde tutmak ve onları başarılı birer birey haline getirmek bizlerin görevidir. Önü açık olan meslek dallarımızı ön plana çıkaracağız. Bu kapsamda GEKA ile birlikte Denizli'ye değil Türkiye'ye örnek olacak çalışmalar yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

Toplantının devamında GEKA Uzmanı Harun Kaptan, Mesleki Eğitim kapsamında Organize Sanayiciler tarafından önerilen bir proje fikrinin olduğunu belirtti. Bu konuda Mesleki eğitim veren okul-kurum müdürlerinin de fikirlerine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Yeşilay Danışmanlık Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı Ayşenur Dev okul müdürlerine 'Bağımlılıkla Mücadele' kapsamında gençlerimize yapılabilecek bilgilendirme çalışmaları ile ilgili sunum yaptı.

 

Toplantının sonunda Erdinç Akkaya tarafından 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan 'Öğrenme Şenlikleri ve Mesleki Eğitim Fuarı” için yapılan çalışmalar değerlendirildi.

 

 

 

 

Mahmut OĞUZ

İl Milli Eğitim Müdürü

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı