BİLNET OKULLARINDA PANDEMİ KURULU OLUŞTURULDU

Bilnet Okulları Denizli Yerleşkesi covid-19 sebebiyle yeni döneme başlarken her zaman olduğundan daha tedbirli başlanılması gerektiğini düşünerek, alınan tedbirler kapsamında hekim velileri ile bir araya geldi.
2020-07-07 21:48:54

BİLNET OKULLARI’NIN COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA KURDUĞU ‘‘BİLNET PANDEMİ’’ KURULUNDA NELER KONUŞULDU?

Bilnet Okulları Denizli Yerleşkesi covid-19 sebebiyle yeni döneme başlarken her zaman olduğundan daha tedbirli başlanılması gerektiğini düşünerek, alınan tedbirler kapsamında hekim velileri ile bir araya geldi. Dr. Mehmet KÜTÜK ve Dr. Derman MÜFTÜOĞLU başkanlığında toplanan heyette, yemek firması yetkilisi, servis firması yetkilisi, termal kamera ve ateş ölçer firma yetkilisi ve okul yönetimi bulunmaktaydı. Toplantı, için ilk birliktelik dün gerçekleşti.

Toplantıyı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA’nın açıklamalarında belirtmiş olduğu tedbirleri açıklayarak başlatan kampüs müdürü Sayın Hatice Tuğba YEŞİLPINAR, “Bilnet Okulları bünyesinde aldığımız kararlar oldukça titiz, tüm çocuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı için alınan tüm önlemler şimdiden hazır dedi. Süreci detaylandırarak, pandeminin en önemli basamağı olan okul girişlerinde ateş kontrolünün öğrencileri bekletmeden daha seri olarak yapılabilmesi adına özel yüz tanımlama özelliği olan ve kayıt yapan ateş ölçer cihazı ile kontrol yapıldıktan sonra öğrenciler girişlerini yapacak olup maskeleri okul tarafından temin edilecektir.

Sınıflara, koridorlara, giriş ve çıkışlara yakın alanlara el antiseptikleri yerleştirilecek. El antiseptiklerini yutma riskine karşı küçük öğrenciler bunları kullanırken mutlaka denetlenecek ve kokusuz olması önem arz edecektir.

Sınıf ve odalar pencereler açılarak düzenli şekilde sık sık havalandırılacak. Oturma düzeni pandemi koşullarına uygun şekilde hazırlanacaktır. Havalandırma ve ısınma sistemi de gerekli dezenfeksiyon sağlanacak şekilde koşullara uygun kullanılacaktır.

Salgın döneminde zorunlu olmayan toplu etkinlikler yapılmayacak. Yapılması gereken etkinliklerin açık alanda yapılması tercih edilecektir.

Acil durumlara karşı, okul çıkışına en yakın noktada izolasyon odası oluşturulacaktır.

Okula giriş/çıkış saatlerinde öğrenciler, velileri tarafından okul dışında teslim alınıp bırakılacaktır.

Destek personel sayısını hijyen açısından arttıran kurum, nöbetçi öğretmen sayılarını da koşullara uygun olarak arttıracaktır.

Bu süreçte hastalık belirtisi olan öğrencilerin okula gönderilmemesi konusunda velilerin gerekli hassasiyeti sağlaması önem arz edecektir.

Toplantıda konuşulan konuların büyük bir kısmını da yemek düzeni, bireysel spor faaliyetleri, taşıma sistemi vs. gibi konular oluşturdu.

Toplantının genişletilmiş 2. Oturumunun Ağustos ayı içerisinde yapılması planlandı.

ETİKETLER : #denizli denizli #denizli haberleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ASAYİŞ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Sonnokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı