Reklamı Geç

Özel Meta Teknoloji Koleji eğitim stard veriyor

Denizli'de teknoloji alanında yeri bir kurum daha eğitim öğretim sezonu için geri saymaya başladı .Denizli’de mesleki ve teknik eğitimi verecek Özel Meta Teknoloji(MT) Koleji, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerle buluşacak.
2020-07-22 19:24:27

 Milli Eğitim Bakanlığı güvencesiyle ücretsiz eğitimin verileceği MT Koleji, yenilikçi yapısıyla dikkat çekiyor. Okul Müdürü Merve Terzioğlu, dünyanın yükselen değeri olan mesleki ve teknik eğitimin pandemi döneminde öneminin bir daha anlaşıldığına dikkat çekti.

MT Kolej Sahibi Mesut Tahal, sektöre yatırım yapmayı, gençlere eğiterek yön vermeye, devlete millete  faydalı gençlerin yetişmesi için çaba göstermeye kendine görev  adlettiğini söyledi. 

Denizli’nin yeni eğitim kurumu Özel Meta Teknoloji(MT) Koleji, basın mensuplarıyla buluştu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Özel MT Koleji Okul Müdürü Merve Terzioğlu, kolejin kuruluş nedenini ve projelerini paylaştı. Okulun özel bir kolej olmasına rağmen öğrencilerden eğitim öğretim ücreti alınmayacağına dikkat çeken Terzioğlu, Milli Eğitim Bakanlığı güvencesiyle öğrencilerin ücretsiz olarak kolej eğitimi alacağını açıkladı.

 

MT Kolejinin mesleki ve teknik eğitime dayalı olarak eğitim vereceğini aktaran Terzioğlu, “Meta Koleji eğitimcileri olarak ben ve öğretmen arkadaşlarım dünyaya yön verme hayaliyle geleceğini elleriyle kurmak isteyen gençlerin hayallerini öğrenmek, hayallerini uygulayabilmeleri için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlamak ve sonucunda haklı gururunu yaşamak isteyen eğitimcileriz. Biliyoruz ki dünyanın yükselen değeri uygulamaya dayalı bir eğitimdir ve bizim ülkemizde de bunun en başarılı temsilcisi Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleridir. Ki bunu bizzat ülke olarak pandemi sürecinde görmüş bulunuyoruz” dedi.

 

 

Terzioğlu, “Öğrencilerimiz 9-10-11-12. sınıflarda verilen mesleki alan ve dal eğitimi ile seçmiş oldukları mesleklerinde uzmanlaşmaya başlıyor, son sınıfa geldiklerinde mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek için iş hayatına uyumlarını üretim ve hizmet alanlarında artırabilecekleri yurtiçi ve yurtdışı staj programlarına katılarak yaşlarına uygun olarak asgari ücretin yüzde 30′ undan az olmamak kaydıyla işletmelerden ücret alarak çalışmayı, emek vermeyi ve karşılığını almayı erken yaşta tecrübe edebiliyorlar. İşte tam bu noktada biz MT Teknoloji Koleji eğitimcileri olarak hem teorik eğitimi hem de öğrencilerimizin seçtiği meslek dalına ait pratik eğitimi harmanlayarak veriyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Sonnokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı