BAŞKAN FİLİZ GAZİLERİ UNUTMADI

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
2020-09-19 14:43:09

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Yayımladığı mesajında; Hem hakkın hem de halkın nezdinde  özel bir yeri, yüce değeri olan şehitlik ve gazilik rütbelerine erişmenin büyük bir mazhariyet olduğunu vurgulayan Başkan Filiz devamla şu ifadelere yer verdi.

 

“  Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasına müteakip, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e  Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından 19 Eylül 1921 Günü mareşallik ve Gazilik ünvanı verilmiş ve bu vesile ile bugün Gaziler Günü olarak anılmaktadır.

 

Vatanımızın ve milletimizin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde özgürce  dalgalanmasını, ezan sesimizin camilerimizde yankılanmasını gazi ve şehitlerimize borçluyuz. Türk ulusu için bu iki kavram da çok önemlidir. Manevi rütbelerin en yükseğidir. Bu millet gazi bir millettir. Bu coğrafyanın ruhunda, ülkenin her taşı ve her toprağında, adları sanları bilinmeyen milyonlarca gaza erinin, şehidin ve gazinin kanı vardır. 

 

DESTANLAR YARATAN ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ BİRER ONUR ABİDEMİZDİR  

Vatanını ve insanlık onurunu canından değerli bilerek şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş, bu uğurda canını ortaya koymuş insanlarımız, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Bu kahraman milletin, 15 Temmuz'daki darbe girişimini canları pahasına engellemesi, kendi iradesine sahip çıkması, gaza bilincinin ne denli önemli olduğunun en önemli göstergesidir.

 

Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde olardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye'yi imar ediyor, devletimizin imkânları dâhilinde şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için her zaman en iyisini yapmak için gayret gösteriyoruz

 

Bu vesileyle cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e istiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı 'müşir' ve 'gazi' unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, halen hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömür diliyorum.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Sonnokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı