Reklamı Geç

DENİZLİ’DE OKUL MALZEMELERİ SATAN ESNAF ZARARDA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de okul mazlemesi, forma, çanta, kırtasiye malzemeleri satan esnafın sorunlarını yerinde dinledi
2020-09-25 14:08:23

DENİZLİ’DE OKUL MALZEMELERİ SATAN ESNAF ZARARDA

‘OKULLAR AÇILACAK DEDİLER, BEKLENTİ YARATTILAR, ÜRÜNLERİMİZ ELİMİZDE KALDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de okul mazlemesi, forma, çanta, kırtasiye malzemeleri satan esnafın sorunlarını yerinde dinledi. CHP Denzili Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; Kaleiçi-Bayramyeri, Saltak, Çaybaşı ve Pamukkale Üniversitesi yerleşke yakınındaki Kınıklı esnafının üniversite ve okulların yüz yüze eğitime başlamaması nedeniyle yaşadıkları sorunları ve talepleri dinledi. Esnafın talepleri, CHP milletvekilleri tarafından raporlandırılarak Genel merkeze iletilecek.  

 

ESNAF, OKULLARIN TÜM TEDBİRLER ALINARAK AÇILMASINI TALEP EDİYOR

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca tüm esnafın okulların açılmamasından dolayı sıkıntı yaşadığını, kredilerini ödemekte zorlandığını, erteleme beklediğini dile getirdi. ’Okulların açılmamasından esnafımız olumsuz etkilendi. İşyerlerinin çoğu kapanmış, kredi çeken esnafımız, kredisini ödeyemeyecek durumda... Esnafın halini görmezden gelemeyiz.  Devletin kendi alacağından fedakarlık yapması gerekir.’ dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca özellikle okul malzemeleri ve kıyafetleri satan esnafın durumuna dikkat çekti ve ‘Okul malzemeleri, kırtasiye ve kıyafet satan esnaf okulların açılmamasından iki kat fazla etkilendi. Tek bir forma satışının ardında 12 alt sektör ve çalışanı var. Mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar.’ Dedi.

‘BİZİ ÇOK SIKINTILI GÜNLER BEKLİYOR’

 Denizli’de 200’ün üzerinde devlet okulunun formalarını satan esnaf ise isyan etti. ‘Milli Eğitim Bakanlığı, hep okullar açılacakmış gibi açıklamalarda bulundu. 3. Aydan beri tüm okul formalarının üretimini yaptık, teminini sağladık, mağazamıza getirdik. Bugün geldiğimiz noktada normal zamandaki işlerimizin ancak %5’ini yapabildik. Normal zamanda günlük 600-700 civarı müşteri gelirdi. Şimdi toplasan 10 müşteri ancak geldi. Hazırladığımız ürünlerin hepsi elimizde kaldı. 9.aydan itibaren sıralı çeklerin ödemesi var. Bu çekleri ödememiz mümkün değil.   Bunun iki çözümü var. Ya okullar açılacak ya da çek, vergi ve kirada finansman destek sağlanacak. Bunlar yapılmazsa bizi çok kötü, çok sıkıntılı günler bekliyor. ‘dedi.

ETİKETLER : Denizli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Sonnokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı