Reklamı Geç

GELECEK PARTİSİ, HESAP SORMAYA KARARLI

Gelecek Partisi’nin Dışişlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım ve il yönetimi Denizli’de basın mensupları ile buluştu. Ülke gündemi hakkında değerlendirmeler yapan Yardım, konuşmasında iktidar eleştirisi yaptı.
2020-09-26 18:51:44

Gelecek Partisi’nin aslen Denizli Acıpayamlı Dışişlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım, Denizli il Başkanı Aykut Yıldırım, Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen ve partililerin katılımı ile Denizli’de basın mensupları ile buluştu. Toplantıda ülkenin genel durumu hakkında değerlendirmeler yapan Yardım, iç ve dış politikada Türkiye’nin çok kötü durumda olduğunu belirtirken ekonomi ve özgürlükler kapsamında geri kalmışlığa vurgu yaptı. İktidarı sert dille eleştiren Yardım, hesap zamanının geldiğini söyledi.

OLASI İTTİFAK SORUSUNU YANIT

“Gelecek Partisi ittifak içerisinde yer alacak mı?” sorusuna ise Yardım,”Biz 9-10 aylık bir partiyiz. Biz tabii ki iktidarın tamamına talibiz. Bunun örneklerini Türkiye’de gördük. CHP’den ayrılan Demokrat Parti’nin ülkeyi 10 yıl yönetmesi gibi. Ama bizim şuanda hiçbir parti ile ittifak görüşmemiz olmadı.  Seçim olursa ne olur gibi bir şey de konuşmadık. İleride olabilir mi? Olabilir. Bunlar demokrasinin güzel jestleridir. Demokraside partilere verdiğimiz önemi göstermek için Genel Başkanımız öncülüğünde partileri ziyaret ediyoruz.  Bu görüşmeler ittifak için değil, sorunları konuşmak için oldu. “ifadeleri ile cevap verdi.

"MİLLET HESAP SORMAK İSTİYOR" 

Gelecek Partisi’nin oylarının Güneydoğu, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’ya sıkışacağı yorumlarına ise Yardım,” Objektif olarak bakarsak anketlerin bir güvenirliği yok. Biz Güneydoğu, Doğu Anadolu ve İç Anadolu dışında diğer bölgelerde de çok iyi durumdayız. 9 aylık süreçte 5 ayını pandemi şartlarında geçiren ve hala etkisini hisseden parti olarak benim düşünce ve hayallerimi aşan parti konumunda olduğumuzun kanaatindeyim.  Biz çok sayıda kongreye katılıyoruz. Buralardaki temaslarımızdan vardığımız çok önemli bir sonuç var. Millet artık hesap sormak istiyor. Millet bıkmış ve yeni alternatiflere açık. Tedirgin çünkü düşünlerini üst düzeyde dillendiremiyor. Kısacası bir bir altenatif sunuyoruz. Ama kesinlikle bir bölge ile sınırlı değil.”şeklinde konuştu.

 "İNSANLARIMIZIN HUZURUNDAYIZ"

Türkiye değerlendirmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi  Dışişlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım partisinin siyaset  anlayışı üzerine gelen soru üzerine,”Türkiye’deki insanlarımızın karşısına bir vizyon ve program içerisinde çıktık. Türkiye’deki sorunlar o kadar büyüdü ki buna bütün partilerin, STK’ların el atması gerekiyor. Biz kesinlikle bir karamsarlık içerisinde değiliz.  Tabii ki bugünkü tablo çok yıkıcı etkilerin olduğunu gösteriyor. Ama biz geleceğimizin bir dinamizm üzerinden şekilleneceğine inanıyoruz.  Uzun ve orta vadeli planlarla bu sorunların aşılabileceğini biliyor ve inanıyoruz. Türkiye’de Kurtuluş Savaşı’ndan çıkarak bir iğne bile üretemez durumdayken bunu aşabilmişse bugünleri de aşacaktır. Biz sorunları aşmak için planımızı, projelerimizi ortaya koyduk. İnsanlarımızın huzurundayız.”dedi.

 

"HERKESE KAPIMIZ AÇIK"

“Denizli’de siyasetin markalaşmış isimlerini Gelecek Partisi’nde görecek miyiz?” sorusuna Yardım,”Biz 75 ile yakın şehirde örgütlendik.  30’u aşkın ilde de kongremizi gerçekleştirdik. Denizli’de de Aykut Başkanım ile örgütleniyoruz. En yakın zamanda kongremizi yapacağız. Kimin markalaşmış olup olmadığını bilmiyorum. Sadece seçim sonuçlarını biliyorum. Yeni parti olduğumuz için seçimlerde yer almadık. Günün birinde seçim yapıldığında biz mutlaka buna katılacağız. O noktada halkımız kararını verecek.  Halkımız yerel ve ulusal sorunlara bakarak kararını verecek. O noktada halkımızın tercihi ortaya çıkacak. Bizim markalaşmış veya markalaşmamış insanlar gelsin gitsin gibi bir derdimiz yok. Bizim parti olarak herkese kapımız açık. Sağ, sol fark etmez. Çünkü Türkiye’nin sorunlarının çözülmesi için herkesin çalışmasına ihtiyaç var. Dolayısıyla herkesin katkısına açığız. Ayrımımız yok, kimseye kapalıyız. Kriterlerimiz şaibeli işlerden gelmiş, karanlık işlerden gelmiş, bugünün karanlık ortamının oluşmasına katkı sağlamış insanlardan uzak durmaktır. Bu tür insanlarla aynı yolda yürümeyiz.”dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Sonnokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı