Reklamı Geç


DTO Projesi Öğrenme Şenliği Başlıyor

Denizli Ticaret Odası tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan ‘Öğrenme Şenliği’ ile ilgili protokol bugün Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın da katıldığı törenle imzalandı
2017-04-30 18:44:28
Öğrenme Şenliği Başlıyor
Denizli Ticaret Odası tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan ‘Öğrenme Şenliği’ ile ilgili protokol bugün Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın da katıldığı törenle imzalandı. 3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan şenlikte, Dokuma, Ebru Kursu, Osmanlıca, Ahşap Oyma, Taş Boyama ve Leblebi Yapımı gibi 39 alanda yapılan kurslar halkımıza anlatılacak.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ile İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.
Törende konuşan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 3 Mayıs’ta başlayacak olan şenlikte “Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi, II Hibe Programı kapsamında Denizli Ticaret Odası olarak odamız tarafından Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ve Pamukkale Üniversitesi ortaklığıyla yürüttüğümüz ‘Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projesi’ kapsamında, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Denizli’de ilk kez Öğrenme Şenliği düzenlenecek. Projenin amaçlarına uygun olarak ilimizde ilk kez düzenlenecek Öğrenme Şenliğinin kapsamı olabildiğince genişletilerek farkındalık sağlanmayı istemekteyiz. Hayat boyu öğrenmeyi odamız önünde kurulacak 19 ilçenin Halk Eğitim Merkezlerinin yer alacağı stantlarda deneyimletmeyi planlamaktayız. Ekinlikler şehir merkezinde yer alan odamız önünde gerçekleştirilecektir. Etkinlik süresince farkındalık sağlamak üzere broşür ve şapka dağıtılacaktır. 3 gün süreyle keşkek, lokma gibi yiyecek ve çay, limonata ve su gibi içecek ikramı ile ziyaretçilere ikramlar sunulacaktır. 3-4-5 Mayıs tarihlerinde 3 gün süreyle odanın önünde stantlarda Denizli’nin her ilçesini temsilen 19 HEM görevlisi usta öğreticiler yer alacaktır” dedi.
Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a teşekkür ederek şenliği hayırlı olmasını diledi. Günümüzde bilim ve teknolojideki hızlı gelişmelerin, toplumda bazı değişmelere neden olduğunu vurgulayan Vali Altıparmak, “İnsanoğlunun ömrü doğumdan ölüme kadar öğrenmekle geçer. Öğretme ve öğrenme işi yaşamın bir parçasıdır. Bu nedenle hayat boyu öğrenmenin önemi artmıştır. Toplumda öğrenme kültürünü yaygınlaştırmak, farkındalığı arttırmak ve öğrenmeye erişimi sağlamak amacıyla düzenlenen Öğrenme Şenliklerini Denizli’de ilk defa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Denizli Ticaret Odamız işbirliği ile düzenleyeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş gruplarındaki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek ve istihdam edilebilirliklerini arttırmak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşüm gerçekleştirmek vizyonuyla başlatılan, Öğrenme Şenliği İlimizde ilk defa düzenlenecek. Bu etkinlikler sayesinde vatandaşlarımızda öğrenme merakı uyandırmayı, onların öğrenmeye karşı ilgilerini arttırmayı eğlenerek öğrenmeleri amaçlınıyor” diye konuştu.
ETİKETLER :
Diğer DTO haberleri
SON HABERLER

E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı