Reklamı Geç


PAÜ’de Vaka Analizi’ne devam

PAÜ Ticaret ve Finansman Topluluğu, sektörünün lider ve tanınmış markalarından aldıkları Vaka Analizlerini PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileriyle buluşturmaya devam ediyor.
2017-04-30 19:27:15

PAÜ’de Vaka Analizi’ne devam

 

 

PAÜ Ticaret ve Finansman Topluluğu, Doç Dr. İlhan Küçükkaplan ve Akademi MAT’ın destekleri ile sektörünün lider ve tanınmış markalarından aldıkları Vaka Analizlerini Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileriyle buluşturmaya devam ediyor. İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Sarıtaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan dönemin son Vaka Analizi etkinliğini Er-Bakır ile yapan topluluk yaptıkları etkinliklerle dev bütçeli şirketlerin vakalarını masaya yatırıyor.

Üç grubun katılım gösterdiği ''Risk Yönetimi'' konulu etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Moderatörlüğünü Volkan Uçak'ın üstlendiği, Er-Bakır Finansman Müdürü Alper Ünlü ile Asist Mali Müşavirlik Yönetim Kurulu Üyesi Alper Cemal Ekiz'in Jüri üyeliğini yaptığı yarışmada birinci olan Facer Grubu Er-Bakır’da staj hakkı kazandı. İkinci olani Uzay Grubu, EF Yurt Dışı Dil okullarından %15 indirim hakkı kazanırken üçüncü olan Grup Comienzo’ya da kitap hediye edildi.

 

Jüri Üyesi Alper Ünlü konuşmasında etkinliği bir kelebeğin kanat çırpmasına benzeterek büyük fırtınalara dönüşeceğini umduğunu belirtti. Aynı zamanda Akademi MAT gönüllüsü olan Asist Mali Müşavirlik şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi Alper Cemal Ekiz, “Katkıda bulunduğumuz Vaka Analizlerinde dikkat ettiğimiz ilk husus, öğrenciler ile şirketlerdeki gerçek olayları, gerçek üst düzey yöneticilerin önünde çözüm yollarını paylaşmaları için ortam oluşturmak. Böylelikle öğrenciler teori olarak öğrendikleri bilgileri pratikte uygulama şansı buluyor, takım çalışmaları ile hazırlanıp, hızlı değişen ve belirsizliğin yüksek olduğu günümüz iş dünyasında sorunlara doğru teşhis koyarak çözüme yönelik kararlar almayı öğreniyorlar. Öğrencilere teori eğitimin yanında ne kadar çok yaratabilme, uygulayabilme, kendini aşabilme fırsatı verebiliyorsanız toplumsal olarak o kadar çok verim alabileceğimizi unutmayalım. İşte çalışmalarımızın ortak özelliği bugünler için değil, yarınlar için uzun vadede toplum açısından katma değer sağlayacak cinsten” dedi.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı