NİSAN AYI İHRACATIMIZ ARTI

DENİB Başkanı Kocasert, Ocak-Nisan döneminde ise DENİB'in tescilinden geçen ihracat rakamının yüzde 9.7 artarak 766 milyon dolara ulaştığını açıkladı.
2017-05-01 18:33:35

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli'nin nisan ayı ihracat verilerini açıkladı. Kocasert, nisan ayında DENİB tarafından kayda alınan ihracatın yüzde 3.5 artış ile 189 milyon dolar olarak gerçekleştiğini, Ocak-Nisan döneminde ise DENİB'in tescilinden geçen ihracat rakamının yüzde 9.7 artarak 766 milyon dolara ulaştığını açıkladı.


 

Kocasert, TİM'in verilerine göre, Denizli'nin ihracatının Ocak-Nisan döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artarak 872 milyon 477 bin dolardan 933 milyon 511 bin dolara ulaştığını söyledi. Denizli'nin nisan ayı ihracatının ise bir önceki aya yıla göre yüzde 1.46 azalarak 234 milyon dolardan 231 milyon 52 bin dolar olarak gerçekleştiğini belirtti.


 

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, TİM verilerine göre Türkiye'nin ihracatının yılın ilk dört ayında yüzde 6.7 artarak 49 milyar 734 milyon dolara ulaştığını belirterek, "2017 yılı İhracat Atılım Yılı olarak belirlenmişti. 2017 yılına ihracat penceresinden oldukça iyi başladık. Bu iyi tablonun devam etmesi, bizler için hem ümit verici hem sevindirici hem de oldukça motive edici. Ülke olarak 16 Nisan'da sandık başına gittik ve çok önemli bir referandumu geride bıraktık. Nisan ayında referandum gündemine yoğunlaşılmasına rağmen, ihracatımız artmaya devam etti. Referandum belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla birlikte ihracata daha çok odaklanacağımız kanaatindeyim. Umuyorum ki, hükümetimizin ihracatçılarımıza sunduğu desteklerin de devreye girmesiyle ülkemiz ekonomisinde canlanma yaşanacak ve güçlü ihracat artışlarımız devam edecektir" dedi.

ETİKETLER : Denizli Denizlispor Fetö Subaşıoğlu Merkezefendi Pamukkale Gürlesin Sonnokta Son Nokta Denizli haberleri Denizliden haberler son dakika Sarayköy Tavas Acıpayam Çal Kale Honaz
Diğer EKONOMİ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı