Reklamı Geç


TAVAS ZEYBEK KÜLTÜR FESTİVALİ İLE COŞACAK

DENİZLİ'nin Tavas ilçesinde zeybek kültürünün tanıtımı amacıyla 19-20 Mayıs tarihlerinde Zeybekler Günü Festivali düzenlenecek.
2017-05-17 21:31:22

Zeybek kültürü tanıtılacak

 

 

 

DENİZLİ'nin Tavas ilçesinde zeybek kültürünün tanıtımı amacıyla 19-20 Mayıs tarihlerinde Zeybekler Günü Festivali düzenlenecek.


 

AK Partili Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde yaptığı açıklamada 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Zeybekler Günü Festivali düzenleyeceklerini söyledi. İki zeybekle birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Akyol, 18 Mayıs Perşembe günü Lara ve Murat Başaran'ın Gençlik Konseri düzenleyeceğini söyledi. Akyol, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'yla Zeybek Günü Festivali'ni bir arada yaşamak istediklerini belirterek hazırlayacakları etkinliklerle zeybek kültürünü daha geniş bir alanda tanıtmayı amaçladıklarını dile getirdi. Akyol, "Dosta güven düşmana korku salan zeybek kültürünü herkese tanıtmak istedik. Akademik olarak yapılan çalışmalarla da Tavas ilçesinin zeybek kültürünün beşiği olduğu tescillendi. Festivalimiz çevre illerden konukların da katılımıyla bölgesel bir niteliğe kavuşacak. İlerleyen yıllarda ulusal çapta etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Düzenlediğimiz festivalle bu folklorik yapıyı kılığı, kıyafeti, figürleriyle, her yönüyle tanıtmak istiyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'yla Zeybek Festivalimizi bir arada dolu dolu yaşamak istiyoruz" dedi.


 

19 Mayıs Cuma günü yapılacak kortej yürüyüşüyle başlayacak etkinliklerin ilk gününde, mehteran gösterilerinin ardından Pamukkale Üniversitesi Prof. Dr. Turgut Tok Prof. Dr. Nurettin Öztür ve Öğr. Gör. Ramazan Teğiz, tarafından katılımcılara Tavas ve zeybek kültürü konulu bir panel verilecek. Panelin ardından Işıl Koç konseri düzenlenecek. Bağlar Mesireliği'nde kurulacak olan alanda yapılacak etkinliklerin ikinci gününde kültür stantları gezilecek. Akşam saatlerinde ise halk oyunları ekiplerinin dans gösterilerini sahnelemesiyle festival sona erecek. 21 Mayıs Pazar günü ise Tavas Belediyesi ve Kızılcabölüklüler Vakfı'nın işbirliğinde düzenlenen 21'inci Geleneksel Kızılcabölük Denizli Doğa Yürüyüşü yapılacak.

ETİKETLER : Denizli Denizlispor Fetö Subaşıoğlu Merkezefendi Pamukkale Erol Kes Gürlesin Sonnokta Son Nokta Denizli haberleri Denizliden haberler son dakika Sarayköy Tavas Acıpayam Çal Kale Honaz
Diğer BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı