Reklamı Geç


Dünyaca ünlü Prof.Dr. Phılıp Zimbardo PAÜ'ye konuk oldu

PAÜ ev sahipliğinde yapılan ve yurt içi ve yurt dışından 2 bin 500 akademisyenin katıldığı Uluslararası EJER Kongresi'ne ünlü sosyal psikolog Prof. Dr. Philip Zimbardo onur konuğu olarak katıldı.
2017-05-17 22:24:17

Dünyaca ünlü Prof.Dr. Phılıp Zimbardo PAÜ'ye konuk oldu

 

 

 

DENİZLİ'de Pamukkale Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılan ve yurt içi ve yurt dışından 2 bin 500 akademisyenin katıldığı Uluslararası EJER Kongresi'ne Stanford Hapishane Deneyini yapan dünyaca ünlü sosyal psikolog Prof. Dr. Philip Zimbardo onur konuğu olarak katıldı.


 

Pamukkale Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Eurasian Journal of Educational Research (EJER) Dergisi işbirliğiyle düzenlenen yurt içi ve yurt dışından 2 bin 500 akademisyenin katıldığı Uluslararası EJER Kongresi tamamlandı. Kongre kapsamında 1000 bildiri sunuldu, ayrıca 5 panel, 8 çalıştay, atölye çalışmaları ve imza günleri gerçekleştirildi. Ayrıca, çeşitli üniversitelerden çok sayıda bilim insanı ve öğrenci, Stanford Hapishane Deneyi'ni yapan ve kongrenin onur konuğu olan dünyaca ünlü sosyal psikolog Prof. Philip Zimbardo'yu dinledi. Zimbardo kongredeki ilk sunumunu 'Bir insan canavardan kahramana nasıl dönüşür' konulu çalışmasıyla yaptı. Stanford Hapishane Deneyi'nin ortaya koyduğu bulgular ile insanlık suçlarının bazı dinamiklerini açıkladı. Zimbardo, insanlık tarihinde kayıtlı ve önlenemez bir şekilde devam eden insanlık suçlarını, sosyal psikolojik yönden, insan tutum ve davranışlarına zararları açısından ele aldı. Zimbardo, ikinci gün gerçekleştirdiği sunumda yapmış olduğu çalışmalar, deneyler ve deneyimlerini aktardı. Zimbardo'nun 'Kahramanlık Hayal Gücü Projesi'nin amacını, toplumda iyiliğin olağanlaştırılması ve yaygınlaştırılması olarak özetleyen Prof. Zimbardo, "Kahraman olmak insanlara yardım etmek ve ahlaki bir değeri korumak olarak düşünülürse, içimizden herhangi biri de pekala kahraman olabilir" tezini savundu. Panelde, insanların sosyal ortamlarda, yardım ihtiyacında olan insanlara karşı gösterdikleri tepkisizlik örneklerine değinen Prof. Zimbardo, insanların kişisel veya toplumsal sorunlar karşısında seyirci kalmadan, güvenli bir şekilde müdahale edebilme yollarını anlattı. Yardım etmede sorumluluk almanın önemini vurgulayan Zimbardo, insanların birbirlerine yardım ederek toplumsal bariyerleri ortadan kaldırabileceklerini ifade etti.

ETİKETLER : Denizli Denizlispor Fetö Subaşıoğlu Merkezefendi Pamukkale Erol Kes Gürlesin Sonnokta Son Nokta Denizli haberleri Denizliden haberler son dakika Sarayköy Tavas Acıpayam Çal Kale Honaz
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER

E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı