Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi hastaları bulup iyileştiriyor

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Servergazi Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi, şizofreni hastalarını tedavi ederek topluma kazandırıyor.
2017-05-17 22:36:59

Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi hastaları bulup iyileştiriyor

 

 

 

DENİZLİ'de Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Servergazi Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi, şizofreni hastalarını tedavi ederek topluma kazandırıyor.


 

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Denizli Devlet Hastanesi ve Servergazi Devlet Hastanesi bünyesinde Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezleri açıldı. Merkezlerin çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere basın toplantısı düzenleyen Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, merkezlerinin açılmasının ardından, toplumdan izole edilen bin 500 hastaya toplum temelli psiko-sosyal destek sağladıklarını belirterek, "Ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinin tedavi etkinliği uzun zamandır tartışılıyor. Bu kurumların hastaya faydalı olmadığı görüşünde birleşen uzmanlar, yeni bir mantığın oluşmasına da katkı sağladı. Toplumdan izole bir şekilde yaşayan hastaların, toplumdan ayrıştırılmalarının daha da zararlı olduğu ve tamamen birçok beceriden yoksun bir hale geldikleri ortada. Bu hastalar sürekli olarak yönlendirilmeye ve aktif kalmaya muhtaç. Ayrıca ilaç kullanan ve tedavisi düzensiz olan hastaların da günlük takibi açısından faydalı olacak bir sisteme ihtiyaçları var. Yeni merkezimiz fazla tanınmıyor. Tedaviye muhtaç insanları tanıyanlar bize ulaşsın. Burada şizofreni hastalarına el sanatlarından, folklor eğitimlerine kadar çok değişik konularda tedavi amaçlı etkinlikler yapıyoruz" dedi.


 

Servergazi Devlet Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'nin sorumlu hekimi psikyatrist Erinç Sevim, merkezde toplumdan izole olmuş kişileri tekrar topluma kazandırdıklarını belirterek, "Merkezde hastalara tiyatro, müzik, el sanatları gibi etkinlikler yaptırıyoruz. İlaçlarını doğru şekilde kullanmalarını sağlıyoruz. Ev ziyaretleri yaparak hasta olan kişileri bulup, merkeze gelmelerini istiyoruz" diye konuştu. Daha sonra basın mensuplarına Servergazi Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi gezdirildi.

ETİKETLER : Denizli Denizlispor Fetö Subaşıoğlu Merkezefendi Pamukkale Erol Kes Gürlesin Sonnokta Son Nokta Denizli haberleri Denizliden haberler son dakika Sarayköy Tavas Acıpayam Çal Kale Honaz
Diğer SAĞLIK haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı