Reklamı Geç


ALO 112 İLE DALGA GEÇİN BAKALIM SİZ!

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan tüm Türkiye’ de 112 Tek Acil Çağrı Numarasına geçiş uygulaması kapsamında Denizli 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü alo dediğiniz her anı nokta koordinat olarak takip ediyor
2017-05-18 19:41:52

DENİZLİ 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ

BİLGİ NOTU

 

 

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan tüm Türkiye’ de 112 Tek Acil Çağrı Numarasına geçiş uygulaması kapsamında Denizli 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, 2009 yılında Valiliğe bağlı olarak kurulmuştur.

Denizli 112 Acil Çağrı Merkezinde 2013 yılı Temmuz ayında Bakanlığımızın planlamaları doğrultusunda 110 çağrılarının sisteme dahil edilmesiyle başlanmıştır. Ocak 2014 tarihinde AFAD 122 numarası, 5 Şubat 2014 tarihinde de Sağlık 112 numarası sisteme entegre edilmiştir. Aynı tarihte Emniyet, Jandarma ve Orman çağrıları için de Çağrı merkezinde personel görevlendirmesi yapılmış olup; hem kendi numaralarından hem de 112 numarasından hizmete başlamışlardır. Bakanlıkça öngörülen plan kapsamında 03 Haziran 2016 tarihinde 177 Orman numarası, 11 Ocak 2017 tarihinde Jandarma 156 numarası, 19 Ocak 2017 tarihinde Emniyet 155 numarası sisteme entegre olmuştur.

Sisteme gelen tüm acil çağrılar (emniyet, asayiş, yangın, sağlık, kurtarma vb.) ortak çağrı alıcı personeller tarafından karşılanır ve çağrı alıcı acil durumunuzun ne olduğunu sorgular, çağrı merkezi ekranında çıkan adresinizi teyit eder ve sizi ilgili kurum operatörlerine (çağrı yönlendirici) en kısa sürede aktarır. Çağrı yönlendirici tarafından size gerekli yardım ulaştırılır. 112 numarası arandığında birden fazla kuruma aynı anda ulaşıldığı için kurumları tek tek aramaya gerek kalmadan vatandaşa ulaşmak çok daha hızlı olur ve gereken müdahale de vakit geçirmeden yapılır.

Sistemin diğer avantajı da arayanın konum bilgisinin sabit hatlar için tam olarak, GSM operatörleri için bölgesel olarak görünebilmesidir. Bu durumda adres teyidiyle birlikte kurumların ulaşma süreleri de kısalmaktadır. Ayrıca arayanın telefon numaralarının ve IMEİ numaralarının otomatik görülmesi ile asılsız ihbarlara da işlem yapılabilmektedir.

ETİKETLER : Denizli Denizlispor Fetö Subaşıoğlu Merkezefendi Pamukkale Erol Kes Gürlesin Sonnokta Son Nokta Denizli haberleri Denizliden haberler son dakika Sarayköy Tavas Acıpayam Çal Kale Honaz
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı