CHP'li meclis üyesine, partisi ihraç etti

DENİZLİ'de Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Bekir Çapar, partisinden iki yıl süreyle geçici olarak ihraç edildi.
2017-06-16 17:37:16

CHP'li meclis üyesine iki yıl geçici ihraç

 

 

 

DENİZLİ'de Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Bekir Çapar, partisinden iki yıl süreyle geçici olarak ihraç edildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Bekir Çapar, geçen yılın sonunda, İl Başkanı'nın izni olmadan yerel televizyonlara çıkıp açıklama yaparak, partisinin Bekilli Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Başkafa'yı eleştirdiği, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'ı övücü ifadeler kullanıp parti disiplinine uymadığı gerekçesiyle CHP Bekilli İlçe Başkanlığı'nın talebi üzerine İl Disiplin Kurulu'na kesin ihraç istemiyle sevk edilmişti. İl Disiplin Kurulu'nun kesin ihraç istemini görüşen CHP Yüksek Disiplin Kurulu, CHP'li Belediye Meclis üyesi Bekir Çapar'a iki yıl süreyle geçici ihraç cezası verdi.

KARARIN OY ÇOKLUĞUYLA ALINDIĞI ÖĞRENİLDİ

Karara itiraz edeceğini ve haklarını sonuna kadar arayacağını söyleyen Bekir Çapar, "Kararı siyaseten kabul etsem de hukuken reddediyorum. Kararı mahkemeye taşıyacağım. Hakkımda Bekilli'de 83 yaşında okuma yazma bilmeyen bir kişinin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. İl Disiplin Kurulu'na sevk edildim. İl Disiplin Kurulu ise kesin ihraç talebi ile Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk etti. Disiplin Kurulu ise iki yıl geçici ihraç kararı verdi. Bekilli Belediyesi'nin bütçesine ret oyu verdiğim için ilçe örgütü ile sorunlar yaşadım. Biz taşeron işçiliğe karşı çıkarken, Bekilli Belediyesi taşeron firmaya işçi başına 640 lira fazla ödeyerek hizmet satın alıyor. Böyle bir bütçeyi onaylamam mümkün değil. Bu sosyal belediyecilik anlayışına ve CHP'li bir belediyeye yakışmaz. Yiğit, demokrat, kültürlü Bekilli halkına, CHP'ye yapılan bir saygısızlıktır. Ayrıca, belediyeden yazılı olarak meclis toplantılarının ses ve görsel kayıtlarını talep ettim. Aldığım cevap ise oldukça ilginçti. Belediyenin ses ve görüntü cihazları olmadığı için ses ve görüntü kaydı yapılamıyormuş. Bu çağda bu kafa. İşte isyanım bunlara" diye konuştu.

"BİZ DE DENİZLİ'DE DAMAT ADALETİNİ YAŞIYORUZ"

İl Disiplin Kurulu Başkanı Aykan Demirkan'ın CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan'ın damadı olduğunu söyleyen Çapar, "Biz de Denizli'de damat adaletini yaşıyoruz. Milletvekilinin damadı olan İl Disiplin Kurulu Başkanı partiden kesin ihracımızı istiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı konuşmalarımda övdüğüm iddia ediliyor. Türkiye'de meclis kararını mahkemeye taşıyan ve yürütmesini durduran tek meclis üyesiyim. Eğer ben iddia edildiği gibi Osman Zolan'ı övüyor olsaydım, mahkemeye vermezdim. CHP il örgütünü ve CHP'yi kışlaya çevirmelerine ve bu zihniyetteki kişilerin partiyi işgal etmelerine izin vermeyeceğim. Tamamen hukuksuz alınan bu karar hakkında dava açacağım" dedi.

ETİKETLER : Denizli Denizlispor Fetö Subaşıoğlu Merkezefendi Pamukkale Gürlesin Sonnokta Son Nokta Denizli haberleri Denizliden haberler son dakika Sarayköy Tavas Acıpayam Çal Kale Honaz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ASAYİŞ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı