İŞÇİ-İŞVEREN ARASINDA SOSYAL BARIŞ SAĞLANMALIDIR

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı yaptığı yazılı açıklama da, bugün sanayicilerin en büyük problemlerinden birinin, çalışanların tazminat hakkını kötüye kullanmak istemeleri olduğunu dile getirdi.
2017-07-10 12:01:06

İŞÇİ-İŞVEREN ARASINDA SOSYAL BARIŞ SAĞLANMALIDIR

 

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı yaptığı yazılı açıklama da, bugün sanayicilerin en büyük problemlerinden birinin, çalışanların tazminat hakkını kötüye kullanmak istemeleri olduğunu dile getirdi.

Makina Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Sarı, yaptığı yazılı açıklamada, “ Bugün sanayiciler bir yandan yetişmiş iş gücü sorunu ile karşı karşıya kalmışken, öte yandan da çalışanlar sırf tazminat parası almak için bizleri zor durumda bırakmaktadır.  Maalesef bazı çalışanlar bilinçli olarak performans düşüklüğü, bilerek kendisini işten çıkarttırma ve işletmeye zarar verme gibi, milli ekonomiye de zarar veren davranışlar sergilemektedir.  Bir işçi, sırf tazminat parası hakkını almak için, helal ekmek kazandığı işletmesine ihanet bile etmektedir. Biz sanayiciler herkesin hakkını hukukunu gözetmekten yanayız. Herkes hakkını almalıdır. Çalışanlar kazanılmış haklarını suistimal edince de yasa karşısında bizlerin eli kolu bağlı, çalışanlar hakkını almasın demiyoruz, sadece ekmeklerine sahip çıksınlar, Patronlar da sebepsiz yere çalışanlarını işten çıkarmasın, iş barışı muhakkak sağlanmalıdır. Bizler büyüdükçe, çalışanlarımızda büyüyor, mesai arkadaşlarımız çalıştıkça biz de büyüyoruz. Ülke ekonomisine can veren sanayicilerin yatırımları ile milyonlarca insan evine ekmek götürüyor. Derdimiz herkesin helalinden evine ekmek götürmesi olacaktır. Çalışanlar kafasına göre hareket edip, bizleri zor durumda bırakmasın, bununla ilgili yasal düzenleme yapılsın istiyoruz.” Dedi.

Söz konusu konuyla alakalı sanayicilerin büyük sıkıntı çektiğine dikkat çeken MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, “Sanayiciler bugün, çalışanlarına güvenerek, yeni sipariş alamıyor. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışanların bu keyfi tutumları nedeniyle bir çalışma başlatmalıdır. Çalıştığı iş yerini, patronunu tehdit eden çalışanlara karşı bizler kayıtsız kalmaktayız.  Çalışanlarla işbarışı sağlanması adına hukuki düzenleme şart. Sektörümüzde çalışanların özlük hakları gayet iyi, MAKSİAD üyeleri olarak, çalışanlarımızla birlikte ülkemizde katma değer koymak istiyoruz” dedi

 

ETİKETLER : Denizli Pamukkale merkezefendi Fetö Sonnokta Erol Kes Gürlesin Zolan subaşıoğlu Recep Tayyip Erdoğan Zeybekci Tavas Sarayköy Buldan Acıpayam Denizli haberleri Son dakika Kale
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı