Gazetecilik İp Cambazlığı Gibidir

Yaptığı dosya haberlerle Başkent gündemini belirleyen Gazeteci Yazar Ali İnandım MAG Business İlkbahar- Yaz sayısına özel açıklamalarda bulundu.
2017-07-15 12:27:02

“Gazetecilik İp Cambazlığı Gibidir”


Yaptığı dosya haberlerle Başkent gündemini belirleyen Gazeteci Yazar Ali İnandım MAG Business İlkbahar- Yaz sayısına özel açıklamalarda bulundu. Gazetecilik mesleğine ilk başladığı günden Milliyet Gazetesi’ne kadar ulaşan yolculuğunu anlatan İnandım, Ankara gündemine dair önemli konuları da paylaştı.

 

“Yerel basının geleceğin basını olduğunu bilmeli gençler”

“Başkentin yerel basını daha derinleşmeli, şehrin sanayisinde, ticaretinde, turizminde, stratejik konularda iş birliği, söz birliği yapmalı.”

“Ankara’nın gelişiminin önündeki en büyük engel ekonomik ve toplumsal değişimin kavranamayışıdır”

“Yerel basın tarafından önce şehrin stratejik ihtiyaçlarının ve eksikliklerinin tespit edilmesi gerektiğini düşünüyorum.”


 

Başkent’e yaptığı katkılarla, başarılı televizyon geçmişiyle ve yaptığı dosya haberlerle gündem belirleyen Gazeteci- Yazar Ali İnandım MAG Business İlkbahar- Yaz sayısının konuğu oldu. Gazeteciliğe başlayış serüveninden; günümüz gazeteciliğine dair pek çok konuyu paylaşan İnandım, yerel anlamda Ankara eklerinin durumuna dair değerlendirmelerini de anlattı. Gazetecilik mesleğinin geldiği noktayı şu sözlerle anlatan gazeteci- yazar “Bana göre şu anda gazetecilik ip cambazlığı kadar riskli bir mesleğe dönüştü ve rüzgârlı bir havada o ipin üzerinde yürümeye çalışıyor gibiyiz. Normalden fazla denge kurmak zorunda kalıyor gazeteciler. Bu süreç boyunca da sürekli kendinizi, işinizi kontrol etmek durumunda hissediyor, düşmemeye çalışıyorsunuz. Tabii bu şekilde gazetecilik olmuyor ama bu sorunun tespitini yapmak gerekiyor. Açıkçası mesleğin içeriği de biçimi de kaydı sanki. Yine de gazeteci, elindeki konuyu, hangi siyasi ortamda olura olsun anlatabilmeli, söyleyeceğinizi söyleyebilmenin yolunu bulmalısınız” diye konuştu.

 

Myderm’in kurucusu Murat Küçükoğlu’nun kapak olduğu MAG Business İlkbahar- Yaz sayısı, iş dünyasına yön veren güncel içerikleriyle, özel röportajları ve gündemi yakından takip eden konu başlıkları ile www.magdergi.com.tr, DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı
Escort Bülteni
.