BANKALARA TAŞIT KONUT VE KREDİ KART BORCU OLANLARA MÜJDE

BANKALARA TAŞIT KONUT VE KREDİ KART BORCU OLANLARA MÜJDE

Meclise sunulan kanun teklifi kapsamında bankalara ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi, kredi kartı borcu olanlara ve kredi sicil affı bekleyen kişilere yeni umut ışığı yakıldı.

Tüketici Kredileri ve Kredi Kartları Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun Teklifi meclise sunuldu. Sunulan kanun teklifi kapsamında bankalara ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi, kredi kartı borcu olanlara ve kredi sicil affı bekleyen kişilere yeni umut ışığı yakıldı.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından meclise sunulan Tüketici Kredileri ve Kredi Kartları Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun Teklifi ile bankalara borcu olanlara iyi haber geldi.

Yokuş tarafından yapılan açıklama ile kanun teklifinin amacı “Teklif ile, bankalar, tüketici kredisi veren finansal kuruluşlar ve varlık yönetim şirketleri tarafından hakkında icra takibi başlatılmış ya da tarafına ihtar çekilmiş tüketici kredisi veya kredi kartı borcu bulunanların borçlarını yapılandırması, İcra ve İflas Kanunu kapsamında sürelerin durdurulması ile Merkez Bankası, bankalar ve kredi derecelendirme kuruluşları tarafından tutulan sicil kayıtlarının silinmesi” olarak sıralandı.

 

DETAY

ALINTI KAYNAK

https://www.emlak365.com/kredi-haberleri/bankalara-ihtiyac-tasit-konut-kredisi-ve-kredi-karti-borcu-olanlar-dikkat-sicil-affi-ve-borc-yapilandirma-icin-kanun-teklifi-verildi-69380/