BAŞKAN GEMİ SAĞLIKCILARIN TIP BAYRAMINI KUTLADI

BAŞKAN GEMİ SAĞLIKCILARIN TIP BAYRAMINI KUTLADI

Denizli Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: "Tıp camiası, tarihinin

Denizli Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: "Tıp camiası, tarihinin en yoğun ve zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. Ancak, Türk sağlık teşkilatı, bu zorlu süreçten de alnının akıyla çıkmasını bilecektir.

Ülkemizdeki sağlık çalışanları, bugüne kadar alkışı hak eden bir performansla, örnek bir mücadele sergilemişlerdir. Eşten çocuktan, anadan babadan uzakta kalarak ve çok büyük bir özveri örneği göstererek, yeri geldiğinde izinlerinden bile feragat edip durmadan, yorulmadan çalışmışlardır.

Başkan Gemi açıklamasında ; Bugün eğer diğer ülkeler gibi çok zor durumda değilsek, onların bu özverili yaklaşımları ve eşsiz gayretleri sayesindedir. Bu kutsal mücadelede hayatını kaybeden sağlık şehitlerimize Allah'tan rahmet, aileleri ile meslektaşlarına baş sağlığı diliyorum. Her şeye rağmen canı pahasına da olsa mücadeleyi elden bırakmayan sağlık çalışanlarımızın da Tıp Bayramı'nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur buldukları, başarılı oldukları, çok daha güzel günler diliyorum dedi

Serinhisar Belediyle Başkanı Gemi açıklamasının sonunda ; Bu vesileyle, vatandaşımıza da seslenmek istiyorum; 'Kurallara uyalım; sağlık çalışanlarımızı koruyalım. Kurallara uyalım; sağlığımızı koruyalım. Kurallara uyalım; ' diyorum."