BAŞKAN GEMİ'DEN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN GEMİ'DEN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Serinhisar Bld.Bşk. Gemi Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs günü, tarihimiz için çok önemli bir gündür dedi

Denizli serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi 19 Mayıs  Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajında şunlara yer verdi:

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs günü, tarihimiz için çok önemli bir gündür.
Kurtuluş mücadelemizin sembol günü olan bu günün, Türkiye Cumhuriyetinin teminatı değerli gençlerimize armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi son derece anlamlıdır.
Bu değerli emaneti sonsuza kadar yaşatmak ve korumak da gençlerimizin görevidir.
Bizlerin de dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi ve milletimizin en büyük zenginliği olan gençlerimize, inancı ve güveni tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle böyle bir günü bizlere armağan eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, bu günümüzün ve geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.
HÜSEYİN GEMİ
T.C. Serinhisar Belediye Başkanı