BAŞKAN İNAMLIK 15 TEMMUZ MESAJI YAYIMLADI

BAŞKAN İNAMLIK 15 TEMMUZ MESAJI YAYIMLADI

Denizli Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık 15 Temmuz darbe girişimi  sebebiyle  mesaj yayımladı. Başkan İnamlık mesajında hain darbe girişiminin beşinci yılı

Denizli Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık 15 Temmuz darbe girişimi  sebebiyle  mesaj yayımladı. Başkan İnamlık mesajında hain darbe girişiminin beşinci yılı olduğunu hatırlatarak şu görüşlere yer verdi:

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletimizin yazdığı kahramanlık destanının 5.yıldönümünde bağımsızlık ve vatan sevgisi ile Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz 2016’da fetullahçı terör örgütünün gerçekleştirmeye çalıştığı darbe, milletin istikbaline ve istiklaline kast edilen bir girişimdir. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Hain terör örgütünün milletimizin canına kast edişini, milletimizin canı uğruna vatanımıza ve demokrasimize sahip çıkışını unutmayacağız. Milletimiz o karanlık gecede tanklara, uçaklara, ağır silahlara dur diyerek demokrasi dışında hiçbir yönetim şeklini kabul etmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bizler iş dünyası olarak o gece olduğu gibi her zaman demokrasinin yanında olacağız. Millet iradesinden başka hiçbir iradeyi tanımayacağız. Her daim demokrasiyi savunacağız. O karanlık geceyi bizlere yaşatan eli kanlı hain terör örgütünü lanetliyor, o karanlık gecenin aydınlığa kavuşmasında büyük gayretleri olan tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla selamlıyorum." dedi.