BAŞKAN KEÇECİ, O KARARA SERT TEPKİ VERDİ

BAŞKAN KEÇECİ, O KARARA SERT TEPKİ VERDİ

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından 2 gün önce yapılan resmi bir açıklamada, 1915 olayları için “soykırım” ifadesini kullanmasına Denizli Platformu’ndan da tepki geldi.

 Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından 2 gün önce yapılan resmi bir açıklamada, 1915 olayları için “soykırım” ifadesini kullanmasına Denizli Platformu’ndan da tepki geldi. Açıklamanın politik olduğunu belirten Denizli Platformu dönem sözcüsü, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, aşağıdaki açıklamayı gerçekleştirdi: 

  “ABD Başkanı Joe Biden tarafından gerçekleştirilen açıklamada soykırım ifadesinin kullanılması, politik bir olgudur. Böyle güçlü bir ülkenin yürütme erkini elinde bulunduran Başkan’ın, kendisinden önceki başkanların aksine “soykırım” ifadesini kullanmış olması, sembolik olarak görülebilecek bir hareket değildir. Bu tarz popülist yaklaşımların ülkeler arası ilişkileri zedelediği aşikardır ve Türkiye – ABD ilişkilerini de olumsuz etkileyecektir. Denizli’nin önde gelen sivil toplum kuruluşları olarak tarihin siyasete alet edilmesini kınıyoruz.”

 

 

Müjdat KEÇECİ                                                        

Denizli Sanayici, Tüccar ve                                

İş Adamları Platformu Dönem Sözcüsü       

Denizli Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı