BOZKURT BELEDİYESİ'NDE ATATÜRK PORTRESİNE HACİZ

BOZKURT BELEDİYESİ'NDE ATATÜRK PORTRESİNE HACİZ

Denizli’nin Bozkurt Belediyesi nedeni ile belediyeyi mahkemeye veren muhtar 600 bin TL tazminat kazandı. 9 yıl önce gerçekleşen olay ile ilgili CHPli başkanın

DENİZLİ DENİZLİ OLALI BÖYLE TERBİYESİZLİK GÖRMEDİ ATATÜRK PORTRESİNİ HACZE KALKIŞTILAR
Denizli’nin Bozkurt Belediyesi nedeni ile belediyeyi mahkemeye veren muhtar 600 bin TL tazminat kazandı. 9 yıl önce gerçekleşen olay ile ilgili CHPli başkanın tüm ödeme taleplerini red eden vatandaşa ve avukatı makam aracı, makam kultuğu ve Atatürk Posterini haczetmek istedi. Başkan Birsen Çelik, olayı sosyal medya hesabında paylaştı. 

 
Kentin ilk kadın Belediye Başkanı olan  Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile belediyede yaşanan haciz cürecini anlattı. Başkan Çelik dünya emekçi kadınlar gününde gerçekleşen haciz ile ilgili "Sevgili hemşerilerim, değerli dostlarım. Şimdi size, siyasi hırs ve kötü niyetin, bir ülkeyi ne hale getirdiğinin özetini anlatacağım.

Şimdi ki Hamidiye Mahallemiz Muhtarı Mehmet Uygun, bundan 9 yıl evvel, İbrahim Arda’nın Ak Parti’den başkan olduğu dönemde talihsiz bir kaza yaşıyor ve belediyeyi mahkemeye veriyor. 15 ay evvel dava sonuçlanıyor ve Mehmet Bey yaklaşık 600 bin TL’lik bir tazminat kazanıyor. 

Devlet kurumları devamlılıkla yürür. Bunun sorumluluğu ve bilinciyle Mehmet Bey’e gittik. Ödemeler konusunda uzlaşalım, taksite bölelim ve ödeyelim dedik. Bir yıl önce anlaştık ve anında 100 bin TL ödeme yaptık. Fakat sonrasında ne olduysa bir gün bizi bir avukat aradı ve “Anlaşma yok. Paranın hepsini hemen tek seferde istiyoruz” dedi. Neye uğradığımızı şaşırdık. Ardından Mehmet Bey’e gittik. Üç arazimiz var. Bedeli karşılar, onları verelim, cevap, hayır. Belediyemizin pazaryerinde çok değerli bir dükkanı var, 400 bin TL değerinde. Onu verelim. Kalanı da nakit ödeyelim, cevap, hayır. Tamam, hepsini nakit ödeyelim. Fakat biz küçük bir belediyeyiz. Tek seferde bu kadar yüklü bir parayı vermek bizi zora sokar. 4 takside bölüp ödeyelim, cevap, hayır" diyerek yaşanan süreci anlattı. 

"GÖZLERİNİ ATATÜRK'E" DİKTİLER"

Başkan Çelik bugün gerçekleşen haciz işlemi ile ilgili olarak ise "Anlaşıldı ki niyet çok başka. Bugün, avukatla birlikte belediyemizi icraya geldiler. Makam koltuğumu aldılar. Bir de misafir sandalyelerini. Sonra gözlerini duvardaki Atatürk portresine diktiler. “Onu da istiyoruz. Onu da alalım!” dediler. İşte orada niyeti anladık: “Bu çerçevenin maddi değeri 10 lira, bunu alarak mı borcu kapatacaksınız! Hiçbir kuvvet bu portreyi bu duvardan indiremez” dedik. İndirtmedik" sözleri ile portrenin verilmediğini aktardı. 

Başkan Birsen Çelik koltuğunu ve makam aracını haczedenlere yönelik olarak "Yaşanan olayın ardından duyduk ki, “Başkan’ın koltuğunu aldık” diye yaygara koparmışlar. En başından bu yana tasarlanan plan buydu. Zira bu işi yapanların hepsinin siyasi kimliğini, nerede yönetici olduklarını zaten biliyoruz. Biz borcu reddetmedik. Bizim dönemimizde olmamış, niye ödeyelim gibi devlet geleneğine aykırı bir şey söylemedik. Uzlaşalım diye aylarca didindik. Ancak sizin derdiniz “Başkanın koltuğunu almakmış…”

Vatandaşlarımızın şunu bilmesi çok önemli: Belediyemizde haciz edilebilecek onca arazi, dükkan ve araç varken, neden sadece makam koltuğu, makam arabası ve Atatürk portresini almak istediler? Eminim hepiniz şu an niyeti anlamışsınızdır… 

Böylesine nezaket dışı ve kötü niyetli hacze gelenlere söylemek istediğim şudur: Seçimle alamadığınız bu koltuğu alın sizin olsun. Güle güle oturun. Makam aracımı aldınız. Güle güle kullanın. Kazasız belasız olsun… Peki, fikirlerimizi ne yapacaksınız? Baş edemediğiniz sevgimizi, merhametimizi, hizmetlerimizi, projelerimizi, düşüncelerimizi ne yapacaksınız? Şimdilik tatmin ettiğiniz bu aciz egonuz, sanıyor musunuz ki milletimizden itibar görüyor?
Her türlü zorluğa göğüs germiş Bozkurt’un kızı, ablası, annesiyim ben. Bu mu beni yıldıracak? Cidden mi? Vatandaşlarımız neyin ne olduğunu, bu yapılanların hangi amaçla yapıldığını bilmez mi sanıyorsunuz? Rabbimden sizin için merhamet diliyorum. İçinizdeki öfkeyi, kini alsın, ruhunuza sevgi eklesin. Sizin için dua edeceğim" diyerek yaşaman sürecr yönelik eleştirilerini dile getirdi.