BULDAN BELEDİYESİ ŞEHİTLERİ UNUTMADI

BULDAN BELEDİYESİ ŞEHİTLERİ UNUTMADI

Denizli Buldan Belediye Meclisi mart ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in başkanlığında toplanan meclis üyeleri,

Buldan Belediye Meclisi’nde şehitler için Fatiha okundu

Denizli Buldan Belediye Meclisi mart ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in başkanlığında toplanan meclis üyeleri, Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit düşen kahraman askerlerimiz anısına Fatiha okudu. Başkan Şevik, kahraman şehitlerimize Allah(tan rahmet dilerken, ailesine başsağlığı diledi.

 

Buldan Belediye Meclisi mart ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit düşen kahraman askerlerimizin ruhuna Fatiha okudu.

Toplantıda parti grup başkan vekilleri sırasıyla söz alarak, şehitlere Allah’tan rahmet dilerken, bir daha bu tür acı olayların yaşanmaması ve milli birlik ve beraberliğin bozulmaması temennisinde bulundular.

Başkan Mustafa Şevik, “Dünya’nın hiçbir milletin de zannımca ‘Mehmetçik’ gibi hiçbir ordu mensubu yoktur. Zaten Peygamber Efendimize olan bağlılığımızdan dolayı, O’nun has ismini, onun tuğra ismini , künye ismini Mehmet yaparak, o saygıyı göstermiştir. Necip Türk Milleti’nin gösterdiği o saygıyı , o hassasiyeti , ne Arap topluluğu ne de başka İslam topluluğu ,gösterebilmiştir. Biz Peygamber Efendimize saygımızdan dolayı Tuğra ismini Mehmet yapmışız. Arkasına da bir çik ekleyerek ‘Mehmetcik’ yaparak, hem ordu mefhumu hem de ordu-millet mefhumunu dünyada yaşatan en asil milletiz. Hatta, önüne arkasına cuk,cık eklendiğinde, yani ‘Sungurcuk’, ‘Oğuzcuk’, ‘Kırgızcık’ dediğin zaman mana uçup gidiyor. Hiçbir mana, Mehmetçiğin önüne geçemiyor, geçemez. Dolayısıyla biz tekrar o manaya bağlı kalarak bütün bu güne kadar bu toprak için, bu din için, bu vatan için ta Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar bütün gazi ve şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz” dedi.

Türkiye’yi bölmek isteyen, uzantıları yurt dışında olan hiçbir unsurun bunu başaramayacağının altını çizen Başkan Şevik, “İşte bir devir Asala, bir devir PKK’yi kullanarak bu ülkeye zarar vermek isteyenlere, bölücülere fırsat aşılamaya çalışan her türlü belayı Allah bizden uzak tutsun. Ben İnanıyorum ki bu Millet bu badireleri de atlatacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet baki kalacak” dişe konuştu.

Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görülmesine geçildi.