ÇAL'DA 15 TEMMUZ COŞKUSU

ÇAL'DA 15 TEMMUZ COŞKUSU

Denizli Çal'da Kutlama etkinlikleri çerçevesinde 15 Temmuz gecesi vatandaşların da yoğun katılımı ile demokrasi yürüyüşü düzenlendi.

15 TEMMUZ'UN 5. YIL DÖNÜMÜ COŞKU İLE KUTLANDI
Kutlama etkinlikleri çerçevesinde 15 Temmuz gecesi vatandaşların da yoğun katılımı ile demokrasi yürüyüşü düzenlendi.
Yürüyüş Emniyet Amirliği önünden başlayıp Belediye Hizmet Binası önünde son buldu.
Çal Kaymakamı Sayın Selin SARI, Çal Belediye Başkanı Sayın Fethi AKCAN ve daire amirleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Belediye Parkı önünde düzenlenen 15 Temmuz Resim ve fotoğraf sergisini ziyaret etti.
Program Saygı Duruşu, İstiklal Marşı okunması, protokol konuşmaları, Kuran-ı Kerim tilaveti, öğrencilerin okuduğu şiirler ile devam etti.
Kaymakam Selin Sarı yaptığı konuşmada, "Türk tarihi, milletimizin bütün dünyaya karşı onurunu, namusunu ve bağımsızlığını kanının son damlasına kadar koruduğunu gösteren emsalsiz destanlarla doludur. 15 Temmuz 2016 gecesi de bu destanlardan bir tanesi yaşanmıştır. Milletimiz, iradesini gasp etmek isteyen, özgürlüğüne, bağımsızlığına kast etmek isteyenlere karşı şerefli bir mücadele vermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran, rahmetle anarken, çok kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyor, tüm halkımızın şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum." dedi
Saat 00:13’te İlçe genelinde salaların okunması ve yapılan duaların ardından program sona erdi.