ÇİN AŞISI ÇİNDEN KAĞNIYLA MI GELİYOR

ÇİN AŞISI ÇİNDEN KAĞNIYLA MI GELİYOR

İYİ Parti Denizli Siyasi İşler Başkanı Süleyman Kaynar yaptığı açıklamada; BU GİDİŞ HİÇ İYİ DEĞİL, BAKANLIĞIN YAYINLADIĞI SALGIN HARİTASI GÜNDEN GÜNE KIZARIYOR.

ÇİN AŞISI ÇİNDEN KAĞNI İLE Mİ GELİYOR YA DA AŞIYA PARAMIZ MI YOK

İYİ Parti Denizli Siyasi İşler Başkanı Süleyman Kaynar yaptığı açıklamada;

BU GİDİŞ HİÇ İYİ DEĞİL, BAKANLIĞIN YAYINLADIĞI SALGIN HARİTASI GÜNDEN GÜNE KIZARIYOR.

SALGINDA GÜNLÜK VAKA SAYISI 26000’ İ, VEFAT SAYISI İSE 100’LÜ RAKAMLARI GEÇMİŞTİR. BU GİDİŞLE PANDEMİ SERVİSLERİ VE YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNİN KASIM AYINDA OLDUĞU GİBİ LEBALEB DOLACAĞI GÜNLER KAÇINILMAZ BİR ŞEKİL ALACAĞI GÖRÜLMEKTEDİR.

 

YÖNETİCİLER İSE KONTROLLÜ NORMALLEŞMEYE GEÇEREK, SADECE BİREYSEL ÖNLEMLERLE PANDEMİYE ÇARE ARAMAKTADIRLAR. HÂLBUKİ PANDEMİLERİN, SADECE BİREYSEL ÖNLEMLERLE DEĞİL BUNUN YANI SIRA HIZLI BİR ŞEKİLDE TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIĞIN SAĞLANMASI İLE ÖNLENEBİLDİĞİ BİLİMSEL BİR GERÇEKTİR.

 

AŞI ÇİNDEN KAĞNI İLE Mİ GELİYOR YA DA PARAMIZ MI YOK? ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL. ARALIK 20, OCAK 20, ŞUBAT 20 DERKEN ELLİ MİLYON AŞI GELECEKTİ. MEĞERSE ANDERSON’DAN MASALLAR DİNLEMİŞİZ. GELDİĞİMİZ NOKTA DA HALA İKİNCİ DOZ AŞISI YAPILAN KESİM, AŞILANMASI GEREKEN NÜFUSUN % 10’NA BİLE ULAŞAMADI. ŞİMDİ DE BAKAN BEY TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIĞIN SONBAHAR DA SAĞLANABİLECEĞİNİ İFADE ETMEKTEDİR.

 

SONUÇ OLARAK; BECERİKSİZ, ÖNGÖRÜSÜZ VE ŞEFFAF OLMAYAN UYGULAMALARLA YÖNETİCİLERİMİZ BU SALGIN KONUSUNDA SINIFTA KALMIŞ, BUNUN YANI SIRA DEVLETİMİZ İSE SOSYAL VE EKONOMİK OLARAK VATANDAŞIMIZA EL UZATMAMIŞTIR.

 

GÖRÜNEN ODUR Kİ; DURUM HER GEÇEN GÜN DAHA DA VAHİM BİR DURUM ALMAKTADIR. BU NEDENLE MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK ÖNLEMLERİNİ KESİNLİKLE İHMAL ETMEMELİYİZ.