DAHA YAŞANILABİLİR BİR KALE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

DAHA YAŞANILABİLİR BİR KALE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Denizli Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı:

Denizli Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı:

“DAHA YAŞANILABİLİR BİR KALE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Denizli Kale Belediye Başkanı  Mehmet salih Sağınç 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Salgın da kıymetini daha iyi anladığımız yeşil alanlarımızı koruyarak ve yaygınlaştırarak daha yeşil bir Kale  için gayret gösteriyoruz. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir Kale bırakma gayretindeyiz” dedi.

Kale Belediye Başkanı Sağınç, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Sağınç mesajında, sahip olduğu tarih ve kültürel zenginliğinin yanı sıra doğal güzellikleri ve yeşiliyle adından söz ettiren Kale'de mevcut yeşil alanları korumak ve yaygınlaştırmak için gayret gösterdiklerini söyledi.

Covid-19 salgının ortaya çıkmasıyla birlikte doğanın ne kadar önemli olduğunun yeniden hatırlandığını vurgulayan Başkan Sağınç, “Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün yoğun çalışmalarıyla yeşil alanlarımızı ilçe genelinde yaygınlaştırarak her sokağımızı, her mahallemizi yeşile bürümek için gayret gösteriyoruz. İlçe genelinde irili ufaklı  parklarımız mevcut. Kısa sürede yenilerini kazandırmak için çalışacağız” dedi.

 Başkan Sağınç, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çevreyi korumaya yönelik attığımız her adımın ve gösterdiğimiz her hassasiyetin gelecek nesillerimize daha güzel ve yaşanabilir bir dünya bırakacağını unutmayalım. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü Kutlu olsun.”