DEFİNE AVCILARININ YENİ ADRESİ ALTIN DİŞLER

DEFİNE AVCILARININ YENİ ADRESİ ALTIN DİŞLER

Son aylarda tarihi eser yağmacılığı ile öne çıkan define avcıları , zengin ve ağzında altındiş olduğunu öğrendikleri şahısların mezarına takibe aldı

Türkiye genelinde define avcılığı ve tarihi eser kaçakcılığı ile öne çıkan bazı yağmacıların yeni adresi  zengin ve ağzında altınhdiş olan kişilerin cesetleri oluyor. Mezarlıkları tespit edilen  altındişli vatandaşların mezarına kazarak  altın dişleri almaya çalışacaklar.

Define  araylıcılığı ile öne çıkan bazı kişilerin iddialarını takip eden haber merkezimiz, son aylarda jandarma emniyet birimlerinin tarihi eser kaçakcılarına yönelik yaptığı operasyonlar ile  ele geçirdikleri malzemeleri kaptırdıkları için  yeni arayış içine girildiği, alternatiflerin değeryendirildiği öğrenildi.

 bazı  ilçe ve kenar semtlerde altına meraklı olduğu bilinen ve ağzında altın diş olduğu tespit edilen kişilerin mezarına yakın takibe aldıkları iddia edildi. mezarlarda ağzında altındiş olduğu tespit edilen ( duyumar, vatandaş bilgisi ve teknolojik makina kullanılarak) cesetlerin mezarına girilerek altın dişlerine el konulacak.

Anadoluda bazı kültürlerde altındiş merakı olduğu, bazı toplumlarda ve kenar  bölgelerde altına ilginin yüksek olduğu, altındiş takma modası ve geleneğinin bulunduğu bölgelerin rizk altında olduğu da gelen bilgiler arasında

 

Erol kes

Özel Haber