DENİZLİ ASKF'YE YÖNELİK AĞIR İDDİALAR

DENİZLİ ASKF'YE YÖNELİK AĞIR İDDİALAR

13 yıl görev yapan ve bir ay önce yapılan seçimde göreve gelen Ayşe Sarıkaya yönetiminin vefasız çıktığı ve daha önce görev yaptıkları yönetime usulsüzlükle suçlamalarına anlam veremediklerini söyledi

"AMATÖR SPOR CAMİAMIZIN DİKKATİNE"
Denizli Amatör Spor Ailesine 7 yılı yönetim kurulu üyeliği,son 13 yılı da Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı olarak toplam 20 yıl boyunca hizmet vermenin onurunu yaşıyorum.Bu süre zarfında ilimizde bir çok ilkin yaşanmasına vesile olmak beni mutlu etti. Ben önceki başkanlarıma her zaman sevgi ve saygımı eksik etmedim, çünkü büyüklerimden gördüğüm adap bunu gerektiriyordu.
Amatör spor ailesinin değerli delegelerinin son yapılan genel kurulda verdiği karara sonuna kadar saygı duyuyorum. Seçimlerde bize güvenip destek veren ve vermeyen tüm delegelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.
Ancak yeni seçilen yönetim kurulunun vefa konusundaki anlayışı beni son derece üzmüştür.
20 yıl gece gündüz demeden hizmet ettikten sonra görevi devretmek üzere düzenlenen törene özellikle katılmamam istenmiş, bu da beni derinden yaralamıştır.
Büyük uğraşlarla amatör camiamıza kazandırdığımız Denizli ASKF Hizmet Binası’nın açılışına dahi davet edilmemiş olmak çok daha üzücü bir durumu ortaya çıkardı.
1987 yılında kurulan Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarihinde ilk kez son 13 yıllık dönemde görev alan başta şahsım olmak üzere tüm Divan Kurulları’nın, Genel Sekreterlerin ve özellikle son yönetim kurulu üyelerinin, “görevini yapmadığı”, “Yanlış ve hatalı yönettiği” gerekçesiyle yeni seçilen yönetim tarafından suçlanarak noterden ihtar çekilmiştir.
Bu davranış onların gerçek yüzlerini ortaya çıkarmıştır. Bu kişilerin amacının hizmet etmek değil, kendilerinin de bulunduğu 13 yıllık dönemi karalamak olduğu anlaşılmaktadır.
Gerekli olan cevabı yine aynı yolla kendilerine gönderdiğimizi ve bu konudan doğan yasal haklarımızın saklı olduğunu ve yasal süreci başlattığımızı değerli amatör spor kamuoyuna bildiririz.
Allah’a şükürler olsun ki bizim veremeyeceğimiz hesabımız yoktur ki, genel kurulda faaliyet ve denetim raporları delegelerimizin oylarıyla ibra edilmiştir.
Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da amatör ailesinin bir ferdi olarak camianın içinde yer almaktan ve hizmet etmekten büyük onur duyacağım.
Yaşanan olayları tüm gerçekliği ile kamuoyunun takdirine sunarım.
Feyyaz CEŞEN
Önceki Dönem Denizli ASKF Başkanı
TFF Genel Kurul Delegesi
TFF Amatör İşler Kurulu Üyesi
TASKK Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyesi