DENİZLİ SPOR YATIRIMLARINA DOYACAK

DENİZLİ SPOR YATIRIMLARINA DOYACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Denizli tarihinin en büyük gençlik ve spor yatırımlarını içeren protokol, Bakan Kasapoğlu ve İl Protokolünün katıldığı programda dün Ankara’da imzalandı.  

GENÇLİK SPOR BAKANLIĞI’NDAN DENİZLİ’YE DEV YATIRIMLAR

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Denizli tarihinin en büyük gençlik ve spor yatırımlarını içeren protokol, Bakan Kasapoğlu ve İl Protokolünün katıldığı programda dün Ankara’da imzalandı.  

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Denizli'ye gençlik ve spor yatırımı kapsamında yapılacak tesislerin protokolü 22 Mart Pazartesi günü Ankara’da imzalandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Nilgün Ök, Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile ilçe belediye başkanlarını kabul etti.

 

BAKAN KASAPOĞLU “DENİZLİ ALIN TERİNİ DÜNYAYA İSPATLAMIŞ BİR ŞEHİR”

Bakanlık merkez binada gerçekleşen görüşmede, Bakan Kasapoğlu, Denizli'ye olan sevgisini anlatarak, "Bugün günlerden Denizli. Bu bakanlık Denizli'nin de bakanlığı. Sizleri bakanlığımızda ağırlamaktan heyecan duyuyorum. Denizli her zaman üreten, en güçlü şekilde emeğini alın terini tüm dünyaya ispatlamış bir şehir. Gençleriyle, kadınlarıyla tüm halkıyla... Bu şehrin yarınlara olan yürüyüşünde gençlik ve spor yatırımlarını çok önemli bir yer ediniyor. Ege'nin, Türkiye'nin yükselen yıldızı Denizli'yi her alanda olduğu gibi gençliğiyle ve sporuyla da farklı noktalara taşıyacağız. Protokolümüz, bugünlerimiz ve yarınlarımız için, hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

 

‘”7/24 SPOR FELSEFESİYLE TESİSLERİMİZ HALKIMIZIN HİZMETİNDE”

Gençleri her alanda destekleyeceklerini ve yerel yönetimlerle iş birliğini önemsediklerini kaydeden Bakan Kasapoğlu, "Öncelikle büyükşehir belediyesinin amatör sporlar için ortaya koyduğu bir vizyon var. Engelsiz yaşam merkezi, Denizli'nin tüm engelli vatandaşlarına hitap edecek. Geleneksel spor tesislerimiz, havuzumuz halkımızın hizmetinde olacak. 7/24 spor felsefesiyle halkımızın tesislere erişimini çok önemsiyoruz. Kadın odaklı spor politikasıyla da kadınlarımızın tesislerimizden öncelikle faydalanmasında kararlı olduğumuzu belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.

 

SPOR SALONU ve GENÇLİK MERKEZİ OLMAYAN İLÇE KALMAYACAK

Denizli tarihinin en büyük gençlik ve spor yatırımlarını içeren protokol ile ilçelere gençlik merkezleri, halı sahalar, portatif yüzme havuzları, spor salonları, mevcut futbol sahalarının sentetik çim, tribün, soyunma odası gibi ihtiyaçlarının yenilenmesi gibi farklı kalemlerde yatırımlar bulunuyor.