DENİZLİ'DE AFET EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

DENİZLİ'DE AFET EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla 2021 yılının “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlenmesinin ardından Denizli de Afet Eğitim Seferberliği başladı.

DENİZLİ'DE AFET EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla 2021 yılının “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlenmesinin ardından Denizli de Afet Eğitim Seferberliği başladı.
Bu kapsamda Denizli Valisi Ali Fuat ATİK başkanlığında düzenlenen Afet Farkındalık Eğitimleri tüm hızıyla devam etmekte olup Kaymakamlıklar, Garnizon Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı personeli ve aileleri; tüm kamu kurum ve kuruluşlarının personel ve aileleri; Cumhuriyet Başsavcılığı ile birlikte ceza ve tevkif evlerinde personel ve aileleri; açık ve yarı açık ceza ve tevkif evlerinde bulunan tutuklular, muhtarlar ve aileleri; İl ve İlçe Müftülükleri’ne bağlı personel ve din görevlileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğretmenler, öğrenciler ve aileleri; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte gençlik liderleri, gençlik merkezi üyeleri ve gençlik kamplarına katılan öğrenciler, spor antrenörleri ve aileleri; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile birlikte huzur evleri sakinleri, çocuk yuvası ve sevgi evlerinde kalan çocuklar, Sanayi ve Ticaret Odaları üyeleri ve aileleri; Esnaf Odası üyeleri ve aileleri ile meslek odaları üyeleri ve ailelerine çevrimiçi afet farkındalık eğitimi verilmesi planlanmaktadır.” dedi. 
Afet Eğitim Seferberliği kapsamında Vali Ali Fuat ATİK ile Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN arasında işbirliği protokolü imzalanarak Üniversite öğretim üyeleri, idari personel ve ailelerine, öğrencilerine yıl boyunca Afet Farkındalık Eğitimleri verilmesi planlanmaktadır.
 Vali yaptığı açıklamada; Afet Farkındalık Eğitimleriyle başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışlar konusunda toplumun bilinçlendirilmesinin hedeflendiği Afet Eğitim Yılında her türlü afete karşı hem devlet hem de vatandaş olarak hazırlıklı olmak zorundayız.” şeklinde konuştu.