DENİZLİ'DEN MÜZİK DÜNYASINA YENİ SES

DENİZLİ'DEN MÜZİK DÜNYASINA YENİ SES

17 yaşındaki lise öğrencisi Hanife Toktaş, sanatcı Hurşit Türkay'ın son kilibinde eşlik etti. Konservatuara giden Hanife Toktaş'ın sesi dinleyenlere büyüledi

Yeni bir yıldız geliyor.    Denizli bu harika yepyeni sesi konuşuyor. Denizli'li Anadol folk Rock sanatcısı besteci yorumcu Hurşit Türkay'ın pandemi döneminde Çivril'de cekilen ve oldukça beğeni toplayan son klipi "Gecelerin Ayazında /Bilmelisin" şarkısında ki muhteşem yorumlu back vokali ile bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken Hanife Toktaş, çok Büyük bir içtenlik ve tevazu içinde gazetemizin röportajına evet dedi ve sorularımızı cevapladı..

10 yaşından beri denizli B. Ş. belediye koservatuarı Thm korosuna devam eden, Cumhuriyet Anadolu lisesi 3.sınıf öğrencisi Hanife Toktaş, türküleri cok sevdiğimi ve Sanatçı Hurşit Türkay'ın çok içten ve ruha dokunan şarkılarını cok begendiği için Hurşit Türkay'a back vocal yaparak kedini geliştirmek istediğimi söyledim. . HURŞİT TÜRKAY ' da dağıldım beni kabulu etti ve 1 yıldır beraber calışıyoruz.İlk olarak, Hurşit Türkay' İn "Bu Şehirde" şarkısının vokallerini tamamladık. Ardından bu "Gecelerin Ayazında /Bilmelisin" klip şarkısına vokalim geldi.. Ve klip Çıkınca da cok begenildi.çok mutluyum.çünki Hurşit Türkay'la çalışmak hem kolay cok anlayışlı, hem de çok zor Çünki tarzına ilişkin en iyisini hedefliyor. Ama cok iyi bir müzisyen. Çünki şarkıları hep bir yaşanmışlığı anlatıyor ve türkü temasına cok yakın. Bu da benim çok sevdiğim bir durum."dedi.

Hurşit Türkay da yaptığı acıklanada " Hanife Toktaş cok başarılı.. Müzik anlayışı ve ezgiyi kavrayıp yorumlayabilmesi olağanüstü. Tam bir Anadolu folk-Türlü cizgisine yatkın ve kendini aşma, geliştirme sorumluluğuna da sahip" dedi.

Hanife Toktaş, çalışmalarımızın begenilmesi cok güzel bir duygu.. Sırada bir şarkı yarışmasına katılmak için hazırladığımız "Merhaba Desen ile Eylül Gülü ve Yediİklim/Gül Sultan" şarkıları var. Şu anda bile özellikle pandemi sonrasına ilişkin olarak yurtdışından 2 proje teklifi geldi Eylül ekim için hazırlanıyoruz. Tanınmak ilgi görmek cok güzel. Hedefim çok iyi ve nitelikli bir şarkıcı olmak. Hurşit Türkay'la çalışmak ise başlıbaşına bir şans". Diyerek sözlerini noktaladı.

Evet, anlaşılıyor ki Denizli'mizin bu yepyeni güçlü sesi ahır adımlarla ve azimle yavaş ama sağlam geliyor. Hanife Toktaş hem bir Tavas Aydoğdu'lu hem bir Denizli'li hem deCumhuriyet Anadolu liseli olarak grurumz olacağa benziyor. Yolunz acık olsun Hurşit Türkay. Hanife, Toktaş.