DENİZLİLİ FIRTINA RTÜK BAŞKANVEKİLİ OLDU

DENİZLİLİ FIRTINA RTÜK BAŞKANVEKİLİ OLDU

RTÜK Başkan Vekilliği görev süresi de tamamlanınca Üst Kurul’da Başkan Vekili seçimi de yapıldı. RTÜK Başkan Vekilliğine MHP kontenjanından Denizlili Arif Fırtına seçildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu seçimleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirildi. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in 2 yıllık görev süresinin dolması sebebiyle Üst Kurul’da Başkanlık ve Başkan Vekilliği seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonucunda RTÜK Başkanlığına bir kez daha Ebubekir Şahin seçildi. 

RTÜK BAŞKAN VEKİLİ FIRTINA

6112 sayılı Kanun gereği Başkanın görevde bulunduğu süreyle sınırlı olan Başkan Vekilliği görev süresi de tamamlanınca Üst Kurul’da Başkan Vekili seçimi de yapıldı.  RTÜK Başkan Vekilliğine MHP kontenjanından Denizlili Arif Fırtına seçildi. ARİF FIRTINA Kimdir? 17.07.1956 yılında doğan Arif FIRTINA ilk-orta ve lise öğrenimini memleketi Buldan’ da (Denizli) tamamladı. 1976-1977 Öğretim yılında üniversite öğrenimine başladı. 1983 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümünü bitirdi. Meslek yaşamındaki çeşitli idarecilik ve eğitim vazifelerinin ardından 28 Mayıs 1999 tarihinde 57. Cumhuriyet Hükümeti Başbakan Yardımcısı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürlüğüne atandı.

 

kaynakdenizli24haber