DENTUROD BAŞKANI MÜZE İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

DENTUROD BAŞKANI MÜZE İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Denizli turizm ve Otel İşletmecileri derneği başkanı Gazi murat Şen açıklamasında; Yarım yüzyıldır tartışılan Denizli Kent Müzesi nihayete eriyor.

Denizli kent müzesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz

 

Denizli turizm ve Otel İşletmecileri derneği başkanı Gazi murat Şen açıklamasında;

Yarım yüzyıldır tartışılan Denizli Kent Müzesi nihayete eriyor.

 

Kültür ve Turizm faaliyetleri özelinde kentimize çok değer katacağına inandığımız kent müzesi projesinin nihayet gerçekleştirilebilecek olmasından dolayı Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet ERSOY’a , Denizli Valimiz Sayın Ali Fuat ATİK’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman ZOLAN’a ve Endüstri Meslek Lisesi taş atölyelerinin gelecek nesillere taşınması için emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara DENTUROD adına teşekkür ederiz.

 

Geçmişten bugüne kentimizin izlerini, hafızasını sergileyip gelecek nesiller ile paylaşabileceğimiz mirasımızı, kurulacak kent müzesinde sergileyebilmek, şehrimizin tanıtımına, turizm potansiyeline olumlu etki yaratacaktır. Bu müze Denizli’nin geçmiş hafızasını toplayacak, kent kimliğini ve kentlilik bilincini geliştirecek, koruyacak ve ortak yaşam kültürünü güçlendirecektir.

 

Müzenin, şehrimizi ve insanlarımızı birleştiren bir mantık çerçevesinde kalabilmesi ve ziyaret edilmeyen, bir kenarda unutulmuş bir müze olarak kalmaması için, kent müzesi ve yerleşkesinde çeşitli kültür faaliyetlerinin, güzel sanatlar sergilerinin, performanslarının ve gösterimlerinin, şenlik ve festivallerin, eğitim ve kurs faaliyetlerinin yapılması, organize edilmesi halinde hem kent müzesinin dinamik yapısının korunması, hemşerilerimizle yerli ve yabancı turistler arasında iletişim köprüsü özelliğinin oluşması sağlanmış olacaktır.

 

Depolarda bekleyen binlerce tarihi eserimizin de Laodikya ve Pamukkale’de açılacak müzelerde sergilenebilecek hale gelmesi, binlerce yıllık tarihimizin turizm potansiyeline kazandırılması da bir diğer temennimizdir.