Dokumanın Başkenti Buldan, Cam Bineali'nde

Dokumanın Başkenti Buldan, Cam Bineali'nde

Buldan Belediyesi bünyesinde açılan Cam Atölyesi sanatçılarından Ayla Ermiş, Cam Bineali'nde ilk kez yapılacak olan defilede, kendi tasarımını yine kendi üzerlerinde sergileyecek.

Dokumanın başkenti Buldan, Cam Bineali'nde

Buldan Belediyesi bünyesinde açılan Cam Atölyesi sanatçılarından Ayla Ermiş, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Karma Tasarım Atölyesi işbirliğinde düzenlenen Cam Bineali'nde ilk kez yapılacak olan defilede, kendi tasarımını yine kendi üzerlerinde sergileyecek. Cam Bineali'nde Buldan'ın da temsil edilecek olmasından dolayı mutlu olduğun söyleyen Başkan Şevik, "Dokumanın başkenti Buldan, sanatın her dalında temsil edilmeli" dedi.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Karma Tasarım Atölyesi işbirliğinde gerçekleşen 6. Uluslararası Denizli Cam Bienali 14 Ekim'de kapılarını açıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Cam Bineali, 4 gün devam edecek.

BULDAN'I TEMSİL EDECEK

Buldan Belediyesi Cam Atölyesi sanatçılarından Ayla Ermiş, bu Cam Bineali'nde bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Cam Defilesi'nde kendi tasarımını sergileyecek. Cam Bineali'nin son günü düzenlenecek Cam Defilesi'nde, hayatlarında ilk kez eserlerini bir sergi salonunda değil, podyumda kendi üzerlerinde sergileyecek olan 36 sanatçıdan biri olan Ayla Ermiş, "Bu defilede, Buldan'ı temsil edecek olmaktan büyük beni gururlandırdı. Cam Atölyesi'ni açarak bana bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Mustafa Şevik'e teşekkür ederim" dedi.

Dokuma'nın başkenti Buldan'ın Cam Sanatında da adını duyurmasından ve Uluslararası Cam Bineali'nde Buldan'ın da temsil edilecek olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Şevik, "Kültür, tarih ve tekstil kenti Buldan, sanatın her alanında

başarıyla temsil edilmeyi hak ediyor. Ben tüm Buldanlı hemşehrilerim, Cam Bineali'ni ziyaret etmeli" diyerek tüm Buldanlıları Bineale davet etti.