GENÇLER BİLİNÇLİ OLARAK ORGANİZE ÖRGÜT MÜ KURUYOR ?

GENÇLER BİLİNÇLİ OLARAK ORGANİZE ÖRGÜT MÜ KURUYOR ?

Denizli’de 3 arkadaş evlerine girecekleri sırada kalabalık grup ile sözlü tartışma yaşadı. Daha sonra küfürleşen gençlerin bıçaklı kavgası 2 kişi yaralandı

Denizli’de 3 arkadaş evlerine girecekleri sırada kalabalık grup ile sözlü tartışma yaşadı. Daha sonra küfürleşen gençlerin bıçaklı kavgası 2 kişi yaralanırken o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Sokakları cehenneme çeviren ve çevrede korku salmaya çalışan bazı gençlerin oluşturdukları gurplar ve  yaptıkları eylemlerin sayısı artıyor. daha önce ilbadı, gümüşler ve fatih mahallerinde benhzer olaylar yaşanmıştı. Kalabalık gruplar arasında organize şekilde başlayan kavgalarda silahlar konuştu kan aktı.Bazı gençler can verdi. Daha  bir hafta önce yine gurup halinde saldırı olayında genç  bir vatandaş hayatını kaybetti.

Sokak üstünlüğü yada çevrede gençlere baskı kurma haraca yönelik altyapı çalışması yönünde iddialar dolaşırken olayların basit aşasiş olayı gibi görünmesi ise dikat çekiyor. Üç kişiden fazla guruplar halinde ve organize olarak dolaşan gençlerin  tartışka kavga ve saldırı biçimi toplu oluyor. Organize  bir şekil almaya başlayan olaylar yakında mahalleler arası gençler arası  gurup ve mafyavari bölünmelere saldırılara da gündeme getirebilir.

 

Olay, Merkezefendi ilçesi Selçukbey Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; evlerine girmek üzere olan 3 arkadaş, o sırada yoldan geçen kalabalık grubun kendilerine sözlü sataşmasına karşılık verdi. Daha sonra gençlerin sözlü tartışması küfürleşmeye dönüştü. 3 arkadaşa bıçakla saldıran kalabalık grup 2 arkadaşı yaraladı. Güvenlik görevlisinin müdahalesi ile kavga ayrılırken ihbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İki arkadaşı bıçaklayan grup ise ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi.
Sağlık ekiplerinin ilk müdahalede bulunduğu Ali Eren Erman ve Burak Aziz Özlü’nün bacak ve kollarından bıçaklarla yaralandıkları belirlenirken diğer arkadaşları ise olayı yara almadan atlattı. Polis ekipleri ise çevrede olaya karışan kişileri arama çalışması başlattı. Siteye ait güvenlik kamerasında ise o anlar saniye saniye kaydedildi.
Hastaneye kaldırılan iki arkadaşın ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.