HURDA TOPLADI, YORGUN BEDENİ DAYANAMADI VE....

HURDA TOPLADI, YORGUN BEDENİ DAYANAMADI VE....

Denizli'de  9-10 yaşlarında erkek çocuğu çöplüklerden topladığı hurda  malzemelerin yer aldığı el arabaszı üzerinde yorgunluktan uyuya kaldı.

Denizli'de  9-10 yaşlarında erkek çocuğu çöplüklerden topladığı hurda  malzemelerin yer aldığı el arabaszı üzerinde yorgunluktan uyuya kaldı.

denizli Kıbrısçehitler cad.  üzerinde trafiğin yoğun ve yaya trafiğnini hareketli olduğu bir noktada çöp hurda ve atık toplama el arabasının üzerinde uyuya kalan çocuğa vatandaşlar uzaktan bakarak çaresiztliklerini saklayamadı.

Gün boyu aşırı sıcak altında  geridönüşümde kullanılan atık kağıt plastik ve benzeri malzemeleri toplayarak aile bütcesine katkı sağlamaya çalışan küçük çocuk, yaşıtları internette, evde ve arkadaşları ile parkta bahçede dolaşırken  ekmek parası peşinde koşuyor. Gün boyu  aşırı sıcakta  hareket eden çocuk hava serinleyince yorgun düşerek çöp arabasının üzerinde  uyudu.

Vatandaşlar ise uyandırmak için rahatsız etmedi.

Haber merkezimizden arkadaşımız Erol Kes görüntü aldığı ortam ile ilgili şunları söyledi;

Küçük çocuğu görünce otomobilimi kavşakta durdurdum, birkaç kare uykulu resim çektim. sonra aracımdan inerek arkadang elenlerin korna çalmalarına rağmen çocuğa yöneldim. Ancak  tam çocuğa yaklaşıp yardımcı olmak istediğim anda çevredeki insanların bakışı olumsuz etkiledi. Son günlerde  medyada çocuk tacizcileri tecavüzcüleri ve benzer konular var. Çucuk sert tepki gösterebilir, korkabilir, kendisine zarar vereceğimi zannederek tedirgin olabilir. Çevredekiler ise olayı anlamaz ve çocuğu rahatsızlık verdiğimi düşünebilir. Gazeteci olup konuyu haberleştirmek istediğimi anlatmak ise  zor bir süreç olacak. bunun etkisi ile dokunmadan yardımcı olmadan geri çekildim.

Resim çektiğim kavşakta güvenlikr kamerası ver, mobeseler var, çevrede belediye ve diğer yetkililerk  dolaşıyor. bekciler var. Bu ve benzer çok örnek var. sokaklarda  hurda araçlarıyla  atık toplayan küçük çocuk sayısı arttı. Malesef kimse ses  çıkarmıyor" dedi