İLÇE DOLMUŞCU ESNAFI DESTEK BEKLİYOR

İLÇE DOLMUŞCU ESNAFI DESTEK BEKLİYOR

Pandemi sürecinde yarı kapasite zorunluluğu ile hizmet veren, yasaklar sebebiyle de 2-3 yolcu ile taşımacılık yapan dolmuş esnafı Büyükşehir Belediyesi'nden otogar giriş çıkış ücretlerinde kolay.

Denizli il merkezi v iilçelerden yolcu  hizmeti veren dolmuşcu esnafı Denizli Büyükşehird Belediyesinden destek bekliyor. Pandemi sürecinde  yarı kapasite zorunluluğu ile  hizmet veren, yasaklar sebebiyle de  2-3 yolcu ile ilçe-Denizli arası taşımacılık yapan dolmuş esnafı Büyükşehir Belediyesi'nden  otogar giriş çıkış ücretlerinde kolaylık bekliyor. 5 kalemde  ödeme yaptıklarını belirten ilçe minibüs esnafı, bazı esnaf kollarına verilen pandemi desteğinden yararlanamadıklarını ancak kendilerdinin de mağdur olduğunu, bu mağdurdiyeti gidermek için  il ve ilçe otogarlarına giriş-çıkış başta olmak üzere diğer 5 kalem gideri geçici süre almayarak destek vermelerini istedi.

Tokat'da benzer durumda olan minibüs esnafı için Turhal Belediyesi, pandemi dolayısı ile esnaflara destek olmak için ilçe minibüs duraklarından çıkış ücreti ve pazar yerlerinden 30 Haziran 2021 tarihine kadar ücret alınmamasına karar verdi.