İSTİKLAL MARŞI, ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIĞIMIZDIR

İSTİKLAL MARŞI, ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIĞIMIZDIR

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Mahmut Öztürk’ten 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü mesajı

Denizli Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İstiklal Marşı; Türk Milletinin vatan ve bayrak sevgisinin, özgür ve bağımsız yaşama arzusundan tavız vermeden, haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var olma mücadelesinin bir eseridir."Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" sözünü hatırlatan Öztürk şunları kaydetti:

Milletimizin dini, bayrağı ve toprakları uğruna başlattığı Milli Mücadeleden hareketle kaleme alınan ve aziz milletimizin içinde bulunduğu durumu en doğru şekilde izah eden İstiklal Marşımızın ne zorluklar altında kaleme alındığı ve o dönemde milletimizin içerisinde bulunduğu durumu hatırlatmamız, unutmamamız gerekir. Bu zorluklarla bizlere emanet edilen bu topraklar için var gücümüzle aziz Türk milleti olarak çalışma gayreti içerisinde olmalıyız. İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Türk Meclisimizde kabulünün 98. yılı münasebetiyle merhum şair, Mehmet Akif Ersoy'u "Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır, bayrak uğrunda ölen varsa vatandır" sözüyle toprağa düşüp şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi ve bu uğurda gazilik mertebesine ulaşan kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."