KAÇAK KAZI VE DEFİNE AVCILARINA SUÇÜSTÜ

KAÇAK KAZI VE DEFİNE AVCILARINA SUÇÜSTÜ

Denizli’de düzenlenen tarihi eser kaçakçılarına yönelik Operasyon kapsamında onlarca kaçak ürünün yanı sıra tarihi eser aramada kullanılan çeşitli araç ve gereçler ele geçirildi.

Denizli’de  düzenlenen tarihi eser kaçakçılarına yönelik Operasyon kapsamında onlarca kaçak ürünün yanı sıra tarihi eser aramada kullanılan çeşitli araç ve gereçler ele geçirildi.

Denizli İl emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekipleri kent genelinde zeşitli operasyon düzenledi.

Define arama yöntemleri ile değerli tarihi eserleri bularak satmayı hedefleyen şahısları tespit eden Kom ekipleri şüphelileri bir süre takibe aldı. Ayrıca kent genelinde yine tütün ile çeşitli eşya kaçakçılığı yapan şüphelilerde bir süreliğine fiziki ve teknik takibe alındı. Kom ekipleri tarafından düzenlenen 5 ayrı operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı.

Düzenlenen operasyon kapsamında 8 adet cep telefonu, 3 adet sikke, kazılarda kullanılan 2 adet karot makinesi, 6 adet burgu, 6 adet metal boru,  6 adet metal çubuk, 10 adet TAPDK bandrolü ve 47 paket sigara sarma kağıdı ele geçirildi.