KALE BİBERİ' NİN HASADI BAŞLADI

KALE BİBERİ' NİN HASADI BAŞLADI

Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih SAĞINÇ, Demirciler Mahalle Muhtarı Süleyman Karauzun ile birlikte Kale biberinin ilk hasadını Demirciler Mahallesinden MehmetAli Karakösem’in Biber Bahçesinde yaptı

Denizli Kale ilçesinde kale biber ilk hasadı yapıldı. Tadıyla, Aromasıyla sofralarımızın vazgeçilmez lezzeti Kale biberi , ağız tadıyla sofralarımızda yerini almaya hazır.

 

Demirciler Mahallesinden MehmetAli Karakösem’in Biber Bahçesini ziyaret eden Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih SAĞINÇ, Demirciler Mahalle Muhtarı Süleyman Karauzun ile birlikte  ilk hasatı yaptı.


 Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih sağınç ve beraberindekiler Coğrafi işaretli Kale Biberinin, 2021 SezonuTüm Üreticilerimize,Çiftçilerimize verimli ve bereketli olması temennisinde bulundu.

 

Başkan Sağınç Kale Biberi özelliklerini de değinerek Coğrafi işaret belgesine sahip tescilli Kale biberimiz, kendine has özellikleri ile,gördüğünüz gibi sarımsı- yeşilimsi renkte olması,bol C vitamini deposu ve 3 damarlı yapıya sahip.  Tarla ve bölgesel yapısıyla etli bir biber, ayrıca üç damarlı yapısında 2 damarının tatlı 1 damarınında Acı olması dikkat çeken bir ayrıntıdır  2021 yılının ilk mahsülleri Kale Biberimizin üreticilerimiz için verimli ve bereketli bir yıl olması diliyorum. Dedi