KALE'DE LAVANTA VE KEKİK ÜRETİMİNE TAM DESTEK

KALE'DE LAVANTA VE KEKİK ÜRETİMİNE TAM DESTEK

Kale Belediyesi, Kale Ziraat Odası ve Kalebey Yerel Eylem Grubu Derneği olarak Kekik Adaçayı Lavanta vs. Tıbbi aromatik bitkilerin yetiştirilmesi konusunda bazı mahallelerde toplantı yapıldı..

Denizli Kale İlçesinde bazı mahalllerde yağmur duasına katılan belediye başkanı mehmet salih Sağınç, bazı mahallelerde de çitfci ile toplantı yaptı.

Başkan Sağınç verdiği bilgide ;Kale Belediyesi, Kale Ziraat Odası ve Kalebey Yerel Eylem Grubu Derneği olarak Kekik Adaçayı Lavanta vs. Tıbbi aromatik bitkilerin yetiştirilmesi konusunda Koçarboğazı Mahallesi, Yüğlük dağında yağmur duasına da katılarak, Kayabaşı, Karayayla, Yeniköy Mahallelerimizde hemşehrilerimizle bir araya gelerek bilgilendirme toplantımızı gerçekleştirdik.
Kekik, Adaçayı, Lavanta vs. üreticiliği yapmak isteyen tüm çiftçilerimizi, İlçe Tarım Müdürlüğümüze kayıt yaptırarak, Belediyemiz ve Ziraat Odamız öncülüğünde, ekip dikme zamanında tohum, çelik tedariğinde çiftçimiz-üreticimize desteğimizi sağlayacağız.
Bu ürünlerin üretilmesi-yetiştirilmesi, yaygınlaştırılması hususunda kararlıyız.


Bildiğiniz üzere, Karaköy ve Karayayla Mahallelerimizde #Lavanta dikimi ile öncülük yapmak adına başladık. Kayabaşı Mahallemizde de #Kekik üreten, gelir elde eden kardeşimizinde tarlasını ziyaret edip, buradaki potansiyeli çiftçilerimiz ile de paylaştık.
Tütüne alternatif ürün üretme, Tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliğinde lider bir Kale hedefliyoruz.
Tıbbi Aromatik bitki yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilerimizi detaylı bilgileri alabilmeleri için Ziraat Odamıza ve Belediyemize bekliyoruz.