KEPENK AÇAN KAFELERDE SOSYAL YAŞAM HIZLI BAŞLADI

KEPENK AÇAN KAFELERDE SOSYAL YAŞAM HIZLI BAŞLADI

Denizli'de başlayan kontrollü normalleşme sürecinde kepenk açan kafe restoran kıraathane ve diğer işletmelerde yüzler gülüyor. Müşteri kabul etmeye başlayan mekanlar hızla sosyalleşiyor

Denizli'de esnaflarkontrollü normalleşme sürecinde aylardır kapalı olan işletmelerinde günlerdir süren hazırlıkları sonunda  siftah için kepenk açtı. Gazi bulvarı cumhuriyet park yanında  bulunan KUMDA KAHVE KEYFİNİN 40 YILIN HATIRI VAR isimli kafe sahibi Seyfullah Ayhan kafeye hizçmete açarak servise başladı. Normalleşme kuralları içinde işletmede gerekli düzenleme hiyjen ve kontrolleri elden bırakmadıklarını söyleyen Ayhan " sabah gidecek yerimiz yoktu. Evde ne kadar zamang eçirebiliriz. Biz iş güç mekan sahibi insanlarız. Aldığımız nefesten tutun içtiğimiz suya kadar herşel burada . Biz çalışan hizmet sektörüne iş üreten  insanlarız. Boş durmak bize gelmez dedi.

İşletmede sabah akşam günde iki vardiye 8 eleman çalıştığı dönemlerden geçtiklerini söyleyen Seyfullah Ayhan yeni dönemde saat kısıtlaması var. Elbette bunları da aşarız. Malesef istihdam ettiğmiiz eleman da buna göre kısıtlı oluyor. Kira var vergi var sigorta var.. Biz devletten kira yardımı  gibi küçük hesaplar istemiyoruz. Açalım ki hareket gelsin..Kapasite düşüklüğü, insanların  dışarıya korkuyla çıkması ve daha birçok olumsuzluk zaman içinde aşılacak. Mekanımızın açılması ve hareket gelmesi sevindirdi dedi.

Diğer benzeri işletmelerde de aynı sevinç ve mutluluk yüzlerden okunuyor