Meyel'den uyarı...Villa Dolandırıcılarına Dikkat

Meyel'den uyarı...Villa Dolandırıcılarına Dikkat

Salgının etkisiyle daha cazip hale gelen Villa Tatili rezervasyonlarında, dolandırıcı siteler artmaya devam ediyor. MEYEL TURİZM Yetkilisi Mehmet BALIN

Meyel'den Uyarı: Villa Dolandırıcılarına Dikkat

Salgının etkisiyle daha cazip hale gelen Villa Tatili rezervasyonlarında, dolandırıcı siteler artmaya devam ediyor. MEYEL TURİZM Yetkilisi Mehmet BALIN, Denizli Halkını dolandırıcı sitelere karşı uyarıyor.

Meyel Turizm Yetkilisi Mehmet BALIN, pandemi süreci ile daha cazip hale gelen izole Villa Tatili rezervasyonu hakkında bilinmesi gerekenleri bizlere anlattı.

Villa Rezervasyonu Gerçekleştirirken;

İlk olarak Villa Rezervasyonu yapmak istediğiniz şirketin Türsab (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Üyesi Seyahat Acentası olduğundan emin olmalısınız. Her Acentanın Türsab üye numarası bulunmaktadır ve bu numara web sitesinde ya da Acenta ofisinde bulunan "Seyahat Acentası İşletme Belgesi"nde belirtilmektedir. Türsab Resmi Web Sitesinden, ilgili Acentanın Yasal bir Acenta olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Şirketimize, her gün söz konusu internet siteleri tarafından dolandırıldığını belirten telefonlar almaktayız. Dolandırıcıların en büyük taktiği, piyasanın altında fiyatlar ile müşterinin ilgisini çekerek rezervasyon yapmalarını sağlamaktır. Bu konuda insanları bilinçlendirmenin görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Basit bir şekilde açıklarsak; Piyasa fiyatı 100 birim olan bir ürün, başka bir yerde 50 birime satılıyorsa, dolandırılacağınızı düşünmeye başlamalısınız. Genelde daha ucuza tatil rezervasyonunu yaptıracağını düşünen misafirler, Tatile gitmeden 1-2 gün önce dolandırıldıklarını anlıyorlar ve bizlere ulaşıyorlar.  

"Yüzyüze Rezervasyon Her Zaman Kazandırır."

Gerek Otel gerek Villa rezervasyonlarında, insanlarımızın olabildiğince Seyahat Acentaları Ofislerinden yüz yüze rezervasyon yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Yüz yüze rezervasyon, muhattap olacağınız kişiyi ve Acentayı bilmeniz açısından size bir rahatlık ve güven sağlayacaktır. Ödeme karşılığı aldığınız makbuz, fatura ve rezervasyon belgesi sizin resmi kurumlarda koruyucunuz olacaktır. 

Meyel Turizm Seyahat Acentası olarak, tüm misafirlerimizle güven ve samimiyet doğrultusunda çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Tüm Denizli Halkına İyi Tatiller Diler, Tüm Tatil ihtiyaçlarında yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Meyel Turizm - 0 258 257 57 01
www.meyel.com.tr
www.meyelvillas.com

(Mehmet BALIN Kimdir?

1986 yılında Denizli'de dünyaya gelen Mehmet BALIN, 2000 Yılında Akköy Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ne giriş ile başlayan Turizm yolculuğu, Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Mezuniyeti ve Uzun Yıllar Antalya'da farklı Otel ve Acentalarda sektör tecrübesi sonucunda, 2018 Yılından itibaren Denizli'de Meyel Turizm Seyahat Acentası Kurucusu ve Genel Müdürü olarak faaliyet göstermektedir. Meyel Turizm Seyahat Acentası, Otel, Villa, Yurtiçi- Yurtdışı Uçak Bileti, Vize Hizmetleri, Yurtiçi - Yurtdışı Turlar, MICE (Kongre, Seminer, Etkinlik Org.), Incoming alanlarında faaliyet göstermektedir.)