MİNİK JUDOCULARDAN MADALYA

MİNİK JUDOCULARDAN MADALYA

Türkiye Judo Federasyonu tarafından organize edilen 2. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Minikler Judo Turnuvası Kırşehirde düzenlendi.

MİNİK JUDOCULARDAN MADALYA

            Türkiye Judo Federasyonu tarafından organize edilen 2. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Minikler Judo Turnuvası Kırşehirde düzenlendi. Turnuva sonunda Denizlili sporcu Ramazan Kökçe 23 kg Süper Minikler Türkiye ikincisi olurken, Metehan Solak 46 kg Minikler Türkiye üçüncüsü olarak kürsüde yer buldu.

            29-31 Ekim tarihleri arasında düzenlenen organizasyona, Rusya ve Azerbaycan ülkeleri ve ülkemizden 37 il katılım sağladı. Toplamda 1227 sporcunun şampiyon olmak için tatamide mücadele ettiği müsabakalar sonucunda madalyalar sahiplerini buldu.

DENİZLİ’DEN 2 MADALYA

12 sporcu ile şehrimizi temsil eden Denizli Gençlik Hizmetleri Kulübü Judo Takımı müsabakalardan 2 madalya çıkardı. Süper Miniklerde tatamiye çıkan Ramazan Kökçe gösterdiği başarılı performansla Türkiye ikincisi oldu. 46 kg minikler müsabakalarında mücadele eden Metehan Solak ise Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.