MUĞLALI REHBERLER MUĞLA TURUNDA

MUĞLALI REHBERLER MUĞLA TURUNDA

Muğla Rehberler Odası ( Mutro) başkanı Hamdi Turhan odaya kayıtlı bulunan rehberler ile birlikte Muğla’yı yakından tanıdı.

Muğla Rehberler Odası ( Mutro) başkanı Hamdi Turhan odaya kayıtlı bulunan rehberler ile birlikte Muğla’yı yakından tanıdı. Turizm cenneti Muğlayı daha iyi tanıtmak için yapılan organizasyonun amacı rehberlere daha iyi eğitim vermek, adeta açık hava müzesini andıran Muğlanın güzelliklerini tarihini Muğlaya gelen turistlere anlatmanın yolu Muğlayı yaşayarak tarihi hissederek anlatmak daha bi başka güzel. Önümüzdeki günlerde Muğlaya yakın iller arasında birlikte bir organizasyon düzenleyecek olan Mutro rehberler odası başkanı Hamdi Turhan Muğlayı her platformda tanıtmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. 

Mutro Rehberlerine yeni rota

Mutro Rehberlerine yeni rotaları  Bafa Gölü çevresi  yapılan inceleme gezisi Milas Müzesi, Heraklia Antik Kenti ve Labranda Antik Kentini kapsıyor.
Mutro’dan İletişim başkanlığı il müdürlüğüne  teşekkür
 Rehberler Odası Başkanı Hamdi Turhan’a, Bodrum Sorumlusu Pınar Kaya’ya, Heraklia’da ev sahipliği yapam Tamer Karabulut ve Sunay Karamık’a, Ayrıca inceleme gezilerine renk katan Cumhurbaşkanlığı İleşim Başkanlığı Personeli Erdal Şener’e de teşekkür ediyorum, dedi.

Katılım Bodrum rehberlerinden
Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Muğla Turist Rehberleri Odası işbirliğinde Bodrum'da ikamet eden 22 üye, yeni rotalar hakkında bilgi edinmek ve turizm hareketliliğini çeşitlendirmek amacıyla ilk olarak Milas Uzunyuva Hekatomnos Müzesine ardından Kapıkırı&Heraklia bölgesine inceleme gezisi düzenlediler. İnceleme esnasında kendilerine 
Kapıkırı bölgesinden Tamer Karabulut, Sunay  Karamık ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Sorumlusu Erdal Şenel eşlik ettiler. Rehberler, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr.Zekeriya  Bingöl'ün kendilerine Muğla ve çevresindeki antik kent ve müzeler ile yürüyüş rotaları hakkında destek olduklarını ve bu işbirliğinden dolayı başta İl Müdürü Dr.Zekeriya Bingöl’e ve emeği geçen herkese minnettar olduklarını belirttiler.