ORGANİZE SANAYİ YETKİLİLERİN YAKIN TAKİBİNDE

ORGANİZE SANAYİ YETKİLİLERİN YAKIN TAKİBİNDE

Arbiogaz Çevre Teknolojileri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Çevre Mühendisi Hasan KÖSELECİ Denizli Organize Sanayi Bölgesine ziyaret etti

Arbiogaz Çevre Teknolojileri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Çevre Mühendisi Hasan KÖSELECİ Bölgemizi ziyaret etti

Son yıllarda sanayileşmenin ve çalışan sayısının artması, mevcut su kaynaklarının hızla tükenmesine ve kirlenmesine sebep olmaktadır. Bu durumun, ilerleyen dönemlerde su kıtlığına neden olacağı kaçınılmazdır.

Gelişen sanayi ve üretim ile birlikte kullanılan su miktarının artması, mevcut su kaynaklarındaki azalma, suyun geri kazanılmasını daha önemli kıldığından, Merkezi Atıksu Arıtma Tesisimizden arıtılarak alıcı ortam olan kuru dere yatağına deşarj edilen arıtılmış atıksuyun ileri arıtma teknikleriyle arıtılarak tekrar kullanılması ile ilgili çalışmaların yapılması amacıyla Arbiogaz Çevre Teknolojileri İnşaat San. ve Tic. A.Ş. firması Genel Müdür Yardımcısı Çevre Müh. Hasan KÖSELECİ, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Necip FİLİZ, Bölge Müdürümüz Ahmet TAŞ, Bölge Müdür Yardımcısı Hulusi KÖSEOĞLU, Arıtma Tesisi Müdürümüz Çevre Yük. Müh. İbrahim EREŞME ile DOSTEK Kolejimiz teknik ekibinin katıldığı bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Toplantıda, yeni teknolojik arıtma tesisi planlanması ve buradan çıkan arıtılmış atıksuyun ileri arıtma yöntemleri ile isteğe bağlı olarak işletmelerde tekrar kullanımı, tarımda sulama ve içme suyu olarak geri kazanılması hakkında Hasan KÖSELECİ tarafından bilgilendirme yapılmıştır. Toplantıda yeni kurulacak arıtma tesisinin, tasarımı, işleyişi ve ilk yatırım bedeli ile ileri arıtma teknolojilerinin uygulanabilirliği ve avantajları üzerinde soru cevap şeklinde tartışılmıştır.

Denizli OSB Müdürlüğü olarak amacımız doğrultusunda, mevcut doğal kaynakların korunması, temiz bir çevre ve sıfır deşarj hedeflerimiz arasındadır.