OTO KAPORTA VE BOYACILARA YETERLİLİK BELGE SINAVI

OTO KAPORTA VE BOYACILARA YETERLİLİK BELGE SINAVI

Denizli Oto Kaporta ve Boyacılar odası tarafından yapılan girişim ile oda üyelerine sınavla mesleki yeterlilik belgesi veriliyor. Belgeyi alan usta ve kalfalar dünyanın her yerinde mesleklerini icra

Oto Gövde Onarması (kaportacılar) ve  Otomotiv Boyacıları için düzenlenen  yeterlilik belge sınavları başladı. Denizli Oto kaporta ve boyacılar odası tarafından düzenlenen girişim sonunda Denizli de  sınava giren üyelere yeterlilik belgesi verilecek. belge oalan kapornta ve boyacıları dünya tanıyacak.

Ankara merkezli Arif Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme  firması tarafından gerçekleştirilen yazılı ve uygulamalı sınava denizli'de 180 kişi giriyor.

Denizli Kaporta ve Boyacılar odası Başkanı Tamer Yiğit odaya kayıtlı  usta ve kalfalara yönelik yapılan belgelendirme sınavının değerini bilen üyelerimiz başvurdu. 180 kişi bu sınavlardan sonra yeterlilik belgesi alarak dünyanın herhangi bir noktasında kendilerine  tanıtma fırsatı yakalayacak. Usta yada kalfalık belgesi Türkiye dışında tanınmıyor. bizim vereceğimiz yeterlilik belgesi ise dünyanın birçok ülkesinde geçerli.

Guruplar halinde yazılı ve uygulamalı sınava alınan  usta ve kalfalar 2 ayrı kaportacı dükkanında uzmanlar önünde mesleklerini icra ederken oto boyacıları da 3 ayrı boyama dükkanında mesleklerini yaparak yeterlilik belgesi alacak. Sınavlar uzman yetkililer ve kamera kayıtları altında yapılıyor.

Erol Kes