SARIGÜL, ÇORUM TURİZMİN BAŞKENTİ OLABİLİR DEDİ

SARIGÜL, ÇORUM TURİZMİN BAŞKENTİ OLABİLİR DEDİ

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, 19 Mayıs’ta başlattığı Karadeniz turunun son durağı Çorum oldu. Cuma namazını Hz. Ömer Camii’nde kılan Sarıgül’e,

ÇORUM TURİZMİN BAŞKENTİ OLABİLİR”
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, 19 Mayıs’ta başlattığı Karadeniz turunun son durağı Çorum oldu. Cuma namazını Hz. Ömer Camii’nde kılan Sarıgül’e, TDP Çorum İl Başkanı Engin Erenler ve Türkiye Değişim Partisi (TDP) Çorum Merkez İlçe Başkanı Hamza İrtük eşlik etti.
“Tarımı ihmal eden ülke intihar eder” diyen Erenler, “Tarım, Türkiye’nin olmazsa olmazıdır. Çiftçimize tohumu, gübreyi, makineyi bedava verip ürün alma garantisini Türkiye Değişim Partisi olarak sağlayacağız. Otoyollara, köprülere alım garantisi var da çiftçimizin ürettiği ürünlere alım garantisi yok. O nedenle alım garantisini mutlaka biz sağlayacağız. Çiftçilerimizin ürettiği bütün ürünlere alım garantisi vereceğiz. Tarım ve hayvancılık ülkemizin önemli geleceğidir. Sanayi ne kadar önemliyse tarım da önemlidir. Bir şehrin, ülkenin markaları vardır. Bir şehir ve ülke markaları ile güç kazanır. Çorum’umuzun tuğlasını marka yapmamız lazım. O fabrikaların bacalarını tüttürmemiz lazım. Çorum nohutunu ve leblebisini marka yaparak dünyayla buluşturmamız lazım. Çorum turizmin başkenti olabilir. Hititler burada yaşadılar. Ama bunu dünya bilmiyor. Çorum inanın ki turizmin de başkenti olabilecek durumda” diye konuştu.

“KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILSIN”
Kısa çalışma ödeneğinin devam etmesi için çağrıda bulunan Erenler, “Ülkemizde bir sevgisizlik var. Mutsuzluk var. İşsizlik var. Ve ne yazık ki son zamanlarda görüyorum ki ekonomik intiharlar var. Ekonomik intiharlar bizim belimizi bükmekte. Esnaflarımızın, esnaflarımızın yanında çalışan komilerimizin, garsonlarımızın, ustalarımızın, yardımcı personelin ne kadar mutsuz olduğunu görüyorum. Pandemi sürecinde mutlaka kısa çalışma ödeneğinin devam etmesi şarttır. Devletimizin ışığı sönmesin, esnaflarımızın ışığı sönmesin. Şu anda 15 milyon vatandaşımızı adına konuşuyorum. Yaklaşık 15 aydır hiç açılmayan işletmeler var. Bu işletmelerin de bir an önce açılmasını Ankara’dan talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“PROJELERİMİZ SAYMAKLA BİTMEZ”
Üniversite gençlerini kredi borcundan kurtaracaklarını anlatan Erenler, konuşmasına şöyle devam etti “Kredi yok, karşılıksız burs var. İnsan evladına kredi verir mi? İnsan evladını icraya verir mi? Bu ayıptan Türkiye’yi kurtaracağız. Beyin göçünü durduracağız, ne beyinler Türkiye’den kaçacak, ne de dışarıdaki beyinler gurbette unutulacak. O güzel insanlara, her türlü imkânı sağlayarak ülkemize getireceğiz. Artık internet olmadan yaşanmıyor, her eve, her birime interneti en ucuza, imkân bulursak bedava vereceğiz, bilgisayarı olmayan çocuklarımıza bedava bilgisayar vererek, onları çağın dışında bırakmayacağız. Çiftçiye tohumu, gübreyi ve makineyi bedava verip, ürününü biz peşin para ile alacağız. Projelerimiz saymakla bitmez. Kadrolarımız tanıtmakla bitmez. Çok güçlü, çok hazırlıklı ve çok inançlı olarak geliyoruz. Bize gösterilen ilgiye layık olacağız. Bu coşkuya, bu sevgiye müthiş projelerle cevap vereceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.”