TAŞER, 31 TEMMUZ GALERİCİLİK İÇİN MİLATTIR DEDİ

TAŞER, 31 TEMMUZ GALERİCİLİK İÇİN MİLATTIR DEDİ

Denizli Otonomi Yönetim Kurul Başkanı Berzan Taşer oto galericiliği ile uğraşanlar için 31 Temmuz 2021 tarihi milattır. Bu tarihten sonra dönüş asla yoktur ve taşlar yerine oturacaktır dedi.

Denizli Otonomi Yönetim Kurul Başkanı Berzan Taşer oto galericiliği ile uğraşan  oto alım satımı ile uğraşan ve bu mesleğe yapmaya  karar vere esnaf için 31 Temmuz 2021 tarihi milattır. Bu tarihten sonra dönüş asla yoktur ve taşlar yerine oturacaktır dedi.

 Kayıtdışı ayaklı galereci  ve korsan olarak bu işi yapanlar ile  kenarda kıyıda köşe emekli veya farklı meslek guruplarından olup otomobil ticareti yapmaya çalışanlar için yeni dönem başlıyor. 31 Temmuz 2020 tarihinde devlet yetkililerinin  son kez ve işletme sahiplerinden taahhüt alarak ek süre verdiği dönem 31 Temmuz 2021 tarihinde sona eriyor.

Denizli Otonomi Yönetim Kurulu başkanı Berzan taşer Maliye Bakanlığı, Ticaret bakanlığı ve Noterler birliği tarafından  oluşturulan altyapı ve bilgi akış sistemi 31 Temmuz itibarı ile hayata girecek. bu tarihden itibaren  atılan her adım tektek yakından takip edilecek. 31 Temmuz 2020 tarihinden sonra 3 otomobilden fazla alıp satan galericilik mesleği dışındaki vatandaşlara 5-10-20 bin lira gibi katlamalı cezalar gelecek. süreç başladı ancak 31 Temmuz 2021 tarihinde geriye dönük takip başlayacak dedi.

Denizli kent merkezinde olduğu gibi diğer illerde de  2020 tarihinde sona ermesi planlanan  site dışı ticaretin yeterli  yerleşke ve esnaf barındıracak yapı olmadığı için Türkiye genelinde son defa  uzatıldı. 1 Temmuz tarihine kadar   süre uzatıldığını, yetki belgesi alırken taahhüt alındığını belirten Başkan Taşer,  meskun mahal içinde  otogalericiliği oto ticareti gibi bir işlem yapılamayacak. Otokontrol için bu sistemin  gelmesi gayet güzel ve  amaç dışı faaliyette bulunanlara kontrol etmek bu sistem ile daha hızlı olacak. mağduriyetler gidecek dedi

 

Erol Kes-Özel haber