VALİ ATİK'İN ANNELER GÜNÜ MESAJI

VALİ ATİK'İN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Denizli Valisi Ali Fuat Atik yaptığı açıklamada Gelişmiş, sağlam temelleri olan bir toplum; iyi yetiştirilmiş bireylerin olması ile mümkündür. Annelerimiz, toplumun geleceği olan ailenin temel direği,

SAYIN VALİMİZ ALİ FUAT ATİK'İN “ANNELER GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

 

Gelişmiş, sağlam temelleri olan bir toplum; iyi yetiştirilmiş bireylerin olması ile mümkündür. Annelerimiz, toplumun geleceği olan ailenin temel direği, bizim en değerli varlığımız, gönül otağımız, merhamet ocağımız, en kıymetlimizdir.

Varlıklarıyla hayatımızı güzelleştiren, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz için bitmez tükenmez söylenebilecek sözler. Annem, tüm annelerimiz; canımız, canımızdan öte, dünyaya açılan ruh pencerelerimiz. Anne demek; sevginin en saf ve karşılıksız halinin tezahür etmesi, dünyadaki tüm güzelliklerin tek kelimeyle ifade edilebilmesi demek.

Sevgi, şefkat ve merhamet dolu yürekleri ile dünya ile aramızdaki en büyük bağımız olan değerli annelerimizin “Anneler Günü” kutlu olsun.

Annelik, dünyada hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur. Anneliği en mukaddes ve hürmete en layık değer olarak gören bir inancın ve "ana gibi yar vatan gibi diyar olmaz" diyerek yetiştirilen bir kültürün mensupları olan bizler, bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında emeği olan varlık sebebimiz, kulağımıza fısıldanan ilk sesin sahibi annelerimize sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, başta Şehit ve Gazilerimizin anneleri olmak üzere, ayakları altına cennet serilen bütün annelerimizin “Anneler Günü”nü kutluyor, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyor, saygı ve sevgiyle o güzel ellerinden öpüyorum.